vergil vergil 27.06.2013 12:35
Deadpool w pigułce!
660V

Deadpool w pigułce!

Już jutro do sprzedaży trafi Deadpool, czyli nowa gra ekipy High Moon Studios. Jako że jest to dość ważna premiera (wszak rzadko zdarza się, by deweloperzy wskrzeszali niezbyt znaną postać i próbowali tchnąć w nią nowe życie), warto zainteresować się tym tytułem. Sprawdźmy zatem, czego możemy od niego oczekiwać.
Już jutro do sprzedaży trafi Deadpool, czyli nowa gra ekipy High Moon Studios. Jako że jest to dość ważna premiera (wszak rzadko zdarza się, by deweloperzy wskrzeszali niezbyt znaną postać i próbowali tchnąć w nią nowe życie), warto zainteresować się tym tytułem. Sprawdźmy zatem, czego możemy od niego oczekiwać.

Nadchodzi Deadpool. Co wiemy?


Okładka Deadpool Duża

-> Deadpoola powinni znać przede wszystkim miłośnicy komiksów i to właśnie oni w nowej grze High Moon Studios poczują się jak w domu. Bohater będzie rzucał żartami na prawo i lewo, a przełamywanie czwartej ściany, co jest jego cechą charakterystyczną, będzie tu na porządku dziennym.
W trakcie rozgrywki bohater może odwrócić się do Ciebie i pochwalić za sposób rozgrywki lub wyśmiać za to, jak kiepsko grasz. Minęło sporo czasu od kiedy ostatnio tak bardzo uśmiałem się w trakcie grania.

-> Nasz podopieczny będzie borykał się również z innymi problemami - w jego głowie dzieją się rzeczy, o jakich nie śniło się nawet największym fizjologom, a głosy, które słyszy, niejednokrotnie będą przeszkadzać mu w wykonywaniu swoich obowiązków.

-> Twórcy nie porzucili komiksowej stylistyki, toteż te oraz wiele innych elementów, zobaczymy w formie dymków wychodzących z głowy bohatera. Niby małe, a potrafi cieszyć, zwłaszcza zagorzałych miłośników tej postaci.

-> Co prawda fabuła zejdzie tu na dalszy plan, jednakże... cóż, również ona nie prezentuje się standardowo. Główny wątek koncentruje się wokół zamachu na Chance'a White - skorumpowanego magnata mediowego, którego podjął się nasz podopieczny. Po tym, jak Mister Sinister przeszkodził mu w realizacji zadania, Deadpool ruszył za nim w pogoń.-> Na tym jednak nie kończy się opowiedziana w grze historia. Będzie tu obecny również wątek poboczny, który opowie nam o tym, jak Deadpool porwał członków ekipy High Moon Studios i nakazał im... tak, zgadza się, stworzyć najlepszą grę wideo wszech czasów.

-> Nad fabułą czuwał nie kto inny, jak sam Daniel Way (autor komiksowego Deadpoola), w związku z czym raczej nie mamy się o co martwić. Wszystko wskazuje na to, że standardy narzucone przez inne gry akcji jak najbardziej zostaną spełnione. Zresztą, przekonują o tym również sami twórcy:
Wydaje mi się, że rozumiemy, co uczyniło Deadpoola tak oryginalnym - by zachować pewność, pozostajemy w ścisłej współpracy z Marvelem. Pozostajemy wierni komiksowym korzeniom tego bohatera, ale też wzbogacamy go o cechy, które odniosą sukces w innych gałęziach rozgrywki, takich jak gry wideo czy wszystko innego. Podchodzimy do tego projektu, jak prawdziwi fani - tworzymy grę, w którą każdy z nas chciałby zagrać, gdyby był Deadpoolem.

-> Co ciekawe, w trakcie rozgrywki przyjdzie nam tutaj spotkać dosyć sporą gamę bohaterów z uniwersum Marvela. Mowa o takich postaciach, jak Domino, Wolverine, Cable, Death, Rogue, Vertigo czy Psylocke - Deadpool nie może zatem narzekać na nudę.

-> Ano tak - Deadpool jest grą akcji, wobec czego krew poleje się tutaj wyjątkowo gęsto. Bohater korzysta z nieśmiertelnych pistoletów i miecza, wraz z którymi wykonuje piruety, o jakich nie marzył nawet Dante (a przynajmniej tego by chciał nasz rozgadany podopieczny, bo akurat z tym elementem może być różnie).-> Oprawa graficzna została pociągnięta komiksową kreską i trzeba przyznać, że nie wybija się niczym szczególnym na tle innych tego typu gier. Mimo wszystko nie można się do niej specjalnie przyczepić - ot, po prostu jest i spełnia swoją rolę.

-> Z należytą uwagą potraktowano warstwę dźwiękową - darujmy jednak sobie rozwodzenie na temat muzyki (na takowe przyjdzie czas w recenzji) i wspomnijmy o tym, że w rolę głównego bohatera wcieli się Nolan North. Jak Nathan Drake poradzi sobie w nowej roli?

-> O tym przekonamy się już jutro, kiedy gra wyląduje na sklepowych półkach. Pierwsze oceny wystawione temu tytułowi nastrajają optymistycznie - nie jest to majstersztyk, ale możemy liczyć przynajmniej na dobrą grę.-> Miejmy nadzieję, że nie będzie to ostatni projekt High Moon Studios. Zespół boryka się z problemami finansowymi, a jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o tym, że dotknęły go również zwolnienia:
Activision konsekwentnie stara się dostosować swoje koszty do przychodów - to ciągły proces. Wraz z zakończeniem prac nad Deadpool, podjęliśmy decyzję o redukcji ilości pracowników High Moon Studios. Cięcia dotknęły "około" 40 pracowników (...).

Tagi: Activision Blizzard deadpool high moon studios w pigułce zapowiedz