vergil vergil 15.11.2012 15:00
Epic Mickey 2: Siła Dwóch w pigułce!
1194V

Epic Mickey 2: Siła Dwóch w pigułce!

Jeszcze tylko osiem dni i Epic Mickey 2: Siła Dwóch wyląduje na sklepowych półkach. Gra zapowiada się naprawdę dobrze, a liczne nawiązania do wcześniejszych przygód tytułowego bohatera powinny sprawić, że w trakcie zabawy niejednemu z nas zakręci się łezka w oku. Nie bez powodu określa się ją mianem „pierwszego, interaktywnego musicalu”.
Jeszcze tylko osiem dni i Epic Mickey 2: Siła Dwóch wyląduje na sklepowych półkach. Gra zapowiada się naprawdę dobrze, a liczne nawiązania do wcześniejszych przygód tytułowego bohatera powinny sprawić, że w trakcie zabawy niejednemu z nas zakręci się łezka w oku. Nie bez powodu określa się ją mianem „pierwszego, interaktywnego musicalu”.

Nadchodzi Epic Mickey 2. Co wiemy?
-> Epic Mickey 2: Siła Dwóch to kontynuacja wydanej w 2010 roku produkcji, która trafiła wyłącznie na Nintendo Wii. Twórcy mają jednak na uwadze graczy, którzy nie mieli z nią do czynienia i w swym najnowszym dziele zawarli filmowe wprowadzenie, stanowiące krótkie streszczenie opowiedzianej w tamtej grze historii.

-> W pierwszej odsłonie cyklu tytułowa Myszka Miki trafiła do tajemniczego świata, noszącego miano Cartoon Wasteland. Krainę zamieszkiwali bohaterowie starszych bajek Disneya, którzy czasy swojej największej popularności mieli już za sobą i zazdrościli sławy swojemu koledze po fachu.

-> Tym razem będzie podobnie, choć głównym bohaterze nikt nie widzi już wroga – nawet Królik Oswald, który teraz jest jego najlepszym przyjacielem. Kraina boryka się bowiem ze znacznie większymi problemami i wszyscy jej mieszkańcy muszą połączyć siły, by stawić czoła śmiertelnemu zagrożeniu.

-> Fabuła będzie przekazywana w formie rewelacyjnie zrealizowanych przerywników filmowych. Nie dość, że są one stylizowane na pierwsze filmy z Myszką Miki w roli głównej, to jeszcze gra doczekała się pełnej polskiej wersji językowej – rodzimy narrator odwala kawał naprawdę dobrej roboty, podobnie jak reszta aktorów, którzy wcielają się w poszczególne role.

-> Choć „Siła Dwóch” jest przygotowywana z myślą o PlayStation Move (nic dziwnego, zważywszy na rodowód serii), możliwa będzie rozgrywka przy pomocy pada. Ci, którzy grali w wersję demonstracyjną (jaka jest dostępna w PlayStation Store) z całą pewnością mogą jednak potwierdzić, że zabawa na Dual Shocku daje co najmniej tyle samo frajdy.-> Jak pisałem w opublikowanym jakiś czas temu Playteście, Mickey ma na swoim wyposażeniu magiczny pędzel, farbę i rozpuszczalnik, dzięki którym może kolorować świat, bądź pozbawiać go jakichkolwiek barw.

-> Z tym zagadnieniem wiąże się jednak mała ciekawostka – to z której cieczy będziemy korzystać częściej, ma mieć odzwierciedlenie w przebiegu fabuły. Jeśli więc planujecie obrócić wszystko w perzynę, to zastanówcie się dwa razy, bo potem może się okazać, że prowadzicie do boju złego bohatera.

-> Działanie farby jest chyba oczywiste – przywraca ona do życia „martwe” fragmenty krainy, a potraktowany jej odpowiednią ilością przeciwnik, może nawet przejść na naszą stronę.

-> Drugą stronę medalu stanowi jednak rozpuszczalnik, który nie tylko pozwala niszczyć elementy otoczenia, lecz również obróci w zieloną kałużę nawet najtwardszego oponenta.

-> Królik Oswald to drugi grywalny bohater – co prawda twórcy nie pozwolą nam wcielić się w niego w dowolnym momencie (kontrolę nad nim może przejąć albo gracz oznaczony numerem 2, albo konsola...) - jednakże koniec końców można założyć, że nie odegra tu drugoplanowej roli.

-> Jego specjalnością jest wszystko, co związane z technologią. Dzięki temu nie raz i nie dwa uzyskamy dostęp do zablokowanych fragmentów lokacji, a jego umiejętności okażą się nieodzowne w trakcie walk z mechanicznymi, tudzież elektronicznymi przeciwnikami.-> A skoro o lokacjach mowa, nie sposób nie wspomnieć o tym, że tych będzie kilka rodzajów. Pierwsze skrzypce odegrają tu korytarzowe miejscówki, w których roi się od rozmaitych zagadek i elementów platformowych. Z drugiej strony jednak gra od czasu do czasu przekształci się w dwuwymiarową platformówkę, przywodząc na myśl choćby wydane jakiś czas temu Rayman: Origins.

-> Oprócz tego czekają tu na nas poziomy o otwartej strukturze. To tutaj będziemy mogli odsapnąć od wątku głównego i pomóc mieszkańcom krainy, mającym na głowie rozmaite problemy. Jeśli jednak zdecydujemy się na popchnięcie fabuły do przodu, czasami zdarzy się, że do celu prowadzi kilka dróg i tylko od nas zależy, którą z nich w danym momencie wybierzemy.

-> Wspomniane wcześniej zagadki nie będą należeć do najtrudniejszych. Jeśli jednak graczowi zdarzy się pogubić, po chwili nad głowami bohaterów pojawią się dymki, które zasugerują rozwiązanie konkretnego problemu.

-> W zamian za wykonywanie poszczególnych questów otrzymamy gotówkę, którą będziemy mogli wydać na ulepszenia dla konkretnej postaci oraz dodatkowe kostiumy. Zresztą pieniądze i miksturki będą poukrywane w porozrzucanych po planszach skrzyniach – na brak funduszy raczej nie będziemy więc narzekać (o ile nie będziemy pruć przed siebie nie rozglądając się na boki).

-> Epic Mickey 2: Siła Dwóch trafi do sprzedaży już 23 listopada.

PROGNOZA PS3SITETagi: disney epic mickey 2 pigułka siła dwóch the power of two w pigułce zapowiedz