Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.05.2011 11:50
NGP tylko i wyłącznie z 256 MB RAM-u?
1299V

NGP tylko i wyłącznie z 256 MB RAM-u?

Po raz pierwszy od ogłoszenia NGP wypływa temat pamięci RAM, w jaki zostanie wyposażony nowy handheld SCE. Niestety informacje na ten temat nie są oficjalne. Sony cały czas nie chce ujawnić pełnej specyfikacji nowego sprzętu...xxxxx


Według francuskiego serwisu 01Net NGP oferowane będzie z 256 MB RAM-u na płycie głównej. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że historia rozpowszechniana przez wiele serwisów branżowych, o dwóch modelach NGP, które mają różnić się ilością RAM-u, jest wyssana z palca. NGP rzeczywiście oferowane będzie w tańszej i droższej wersji (różnica dotyczy funkcjonalności 3G) - jednakże oba modele - wg Francuzów - wyposażone będą w tą samą ilość pamięci RAM.

Jeśli chodzi o pamięć umieszczoną na karcie graficznej, to NGP dysponować ma 128MB RAM-u. Redaktorzy serwisu twierdzą, że pierwotnie miała być to wartość 256 MB RAM-u. Wg 01Net SCE podjęło drakońskie działania w celu zmniejszenia ceny nowego hardware'u, tak by ten mógł konkurować z 3DS-em. Droższa wersja (z funkcjonalnością 3G) kosztować ma - wg redaktorów GameSpotu - ok. 350 dolarów, a tańsza 250 dolarów.

Francuski serwis donosi o jeszcze jednym manewrze, który wykonało SCE w celu zmniejszenia kosztów produkcji kieszonsolki: producent nie wyposaży handhelda w 16GB wewnętrznej pamięci flash. Nowy hardware polegać będzie na zewnętrznych nośnikach, w stylu kart SDHC. Detale o tym nośniku danych nie są jeszcze znane - wiadomo jednak, że karty będą mocno zabezpieczone, tak by nie dopuścić do plagi piractwa, znanej z PSP.

Tagi: ngp psp psp 2 Sony specyfikacja