vergil vergil 24.05.2012 15:00
Dragon's Dogma w pigułce!
396V

Dragon's Dogma w pigułce!

W chwili, w której czytacie te słowa, od premiery Dragon’s Dogma dzieli nas zaledwie kilkanaście godzin. Pierwsze oceny wystawione tej produkcji nastrajają bardzo optymistycznie, jednakże postanowiliśmy, iż ułatwimy zadanie wszystkim, którzy do tej pory nie wyrobili sobie opinii na jej temat. Dlatego też, zebraliśmy do kupy wszystkie dostępne informacje i upchnęliśmy je w klasycznej pigułce. Dragon’s Dogma zapowiada się na naprawdę solidny tytuł!
W chwili, w której czytacie te słowa, od premiery Dragon’s Dogma dzieli nas zaledwie kilkanaście godzin. Pierwsze oceny wystawione tej produkcji nastrajają bardzo optymistycznie, jednakże postanowiliśmy, iż ułatwimy zadanie wszystkim, którzy do tej pory nie wyrobili sobie opinii na jej temat. Dlatego też, zebraliśmy do kupy wszystkie dostępne informacje i upchnęliśmy je w klasycznej pigułce. Dragon’s Dogma zapowiada się na naprawdę solidny tytuł!

Nadchodzi Dragon's Dogma. Co wiemy?
--> Warto zacząć od tego, że jeżeli, pomimo najszczerszych chęci autora, poniższa zapowiedź nie rozwieje Waszych wątpliwości, powinniście rzucić okiem na wersję demonstracyjną dostępną w PlayStation Store.

--> Dragon’s Dogma jest dziełem Hiroyukiego Kobayashiego – człowieka, który ma na swoim koncie między innymi Resident Evil 4 oraz Devil May Cry 4. Warto przy tym nadmienić, iż nad grą pracuje druga co do wielkości ekipa. Więcej osób zostało oddelegowanych wyłącznie do Resident Evil 6.

--> Głównego bohatera, bądź bohaterkę (dla zachowania spójności jednak ograniczę się do męskiej wersji prowadzonej przez nas postaci) poznajemy w momencie, w którym jego wioska zostaje zaatakowana przez smoka. Jak nietrudno się domyślić, ten postanawia stanąć w obronie jej bezbronnych mieszkańców, co nie kończy się dla niego zbyt przyjemnie...

--> Smok bowiem postanawia wygryźć mu serce – o dziwo, heros pozostaje przy życiu, przez co ludzie, których wcześniej bronił, zaczęli mówić na niego Arisen.

--> Rozpoczynając zabawę, będziemy mieli do wyboru trzy klasy postaci (wojownik, mag oraz łucznik), jednakże z czasem do tej „trójcy” dołączą również inne profesje.--> Klasy definiują nie tylko oręż, jakim będziemy mogli się posługiwać, ale i zdolności bohatera. Co prawda niektóre są uniwersalne, jednakże lwia część jest sztywno przypisana do konkretnej klasy.

--> Warto przy tym nadmienić, że na tle konkurencji grę odróżnia możliwość korzystania z ograniczonej liczby umiejętności naraz. Jeśli chcemy dokonać zmian i wybrać inne zdolności z listy, musimy udać się na wycieczkę do miasta.

--> A skoro już o miastach mowa – Dragon’s Dogma to gra z otwartym światem, w którym roi się od wiosek i miasteczek. Jej centrum stanowi olbrzymia metropolia, którą zamieszkuje aż 200 postaci niezależnych.

--> Świat Dragon’s Dogma to bardzo niebezpieczne miejsce – na naszej drodze staną nie tylko wilki, gobliny, czy chociażby bandyci, ale i większe potworzyska, takie jak chimery, bazyliszki, trolle czy na przykład... no cóż, smoki.

--> Na szczęście nie jesteśmy skazani na samotną przeprawę – towarzyszyć nam będzie maksymalnie trzech kumpli, których obecność okaże się nieodzowna w trakcie niejednego trudnego starcia.--> Ci są określani mianem pionków, a gracze będą mogli dosłownie wynajmować ich innym. Dzięki temu będą mogli zdobyć doświadczenie, dodatkowy ekwipunek lub po prostu gotówkę, co może nam się przydać.

--> Ci, którzy mieli już okazję sprawdzić ten tytuł w akcji, przestrzegają nas przed nierozważnymi wędrówkami w nocy. W świetle księżyca bowiem przeciwnicy stają się podobno mocniejsi, a na powierzchnię wychodzą nowe rodzaje przeciwników, takie jak choćby Zombie.

--> Jesteśmy także przestrzegani przed wysokim poziomem trudności gry, przez co źle dobrana taktyka może się dla nas skończyć tragicznie...

--> No dobrze, Dragon’s Dogma jest grą opartą na walce – jak więc wyglądają tutaj starcia? Cóż, systemowi walki trochę daleko do tego, do czego przyzwyczaiło nas Demon’s Souls, jednakże wciąż da się go lubić.

--> Do naszej dyspozycji, oprócz wspomnianych wcześniej zdolności specjalnych, oddano kilka standardowych ataków (słaby i mocny atak w przypadku wojownika; jeśli gramy magiem bądź łucznikiem pod przyciskami geometrycznymi znajdują się ich indywidualne skille).--> Warto jednak wspomnieć, że w Dragon’s Dogma możemy dosłownie do każdego się „przytulić” (dzięki temu sprzymierzeńcy mogą wyprowadzić śmiertelne ciosy), bądź w przypadku oponenta o większych gabarytach – najzwyczajniej w świecie się wspiąć.

--> Tym co może się nie podobać, jest oprawa graficzna – otoczenie jest ładnie wykonane, świetnie prezentują się również przeciwnicy, jednakże niesamowicie kłuje w oczy kiepska animacja twarzy – ten aspekt gry na pewno mógłby zostać wykonany lepiej.

--> Dragon’s Dogma trafi na sklepowe półki już jutro. Recenzja autorstwa Musiola pojawi się na łamach PS3 Site Polska dosłownie na dniach.

PROGNOZA PS3SITE


Tagi: Capcom dragon's dogma premiera w pigułce zapowiedź