WASZYM ZDANIEM: Dlaczego "piracenie" gier, jak twierdzi brytyjska telewizja BBC, rośnie w siłę?

Gry
768V
WASZYM ZDANIEM: Dlaczego "piracenie" gier, jak twierdzi brytyjska telewizja BBC, rośnie w siłę?
Pyszny. | 11.11.2011, 15:11

Z badań przeprowadzonych oraz opublikowanych w ramówce brytyjskiej telewizji informacyjnej BBC wynika, że piractwo w wysoko rozwiniętych krajach Europy Zachodniej staje się coraz to powszechniejszą praktyką. Mowa tutaj oczywiście o europejskich potęgach o silnych i stabilnych gospodarkach, takich jak Wielka Brytania, Francja czy Niemcy, co dziwić powinno tym bardziej...Z badań przeprowadzonych oraz opublikowanych w ramówce brytyjskiej telewizji informacyjnej BBC wynika, że piractwo w wysoko rozwiniętych krajach Europy Zachodniej staje się coraz to powszechniejszą praktyką. Mowa tutaj oczywiście o europejskich potęgach o silnych i stabilnych gospodarkach, takich jak Wielka Brytania, Francja czy Niemcy, co dziwić powinno tym bardziej...

Jak podaje telewizja, poziom piractwa w wyżej wspomnianych krajach wzrósł o aż 21% na przestrzeni pięciu ostatnich lat. Efekt jest taki, że każda z pięciu najlepiej sprzedających się produkcji ostatnich lat "piracona" była ponad milion razy. Co więcej, w roku 2010 aż pięć najlepiej sprzedających się gier ukradzionych zostało w ten sposób i właśnie w tej ilości. Telewizja stawia jasne pytanie: "Czy piracenie staje się sposobem na życie? Czy piracenie jest trendy?".

Jak podaje witryna ElectronicTheatre, na antenie padły słowa, próbujące zasugerować graczom, które tytuły są według BBC najlepsze i które będą bawić jeszcze przez długi czas od momentu ich kupna:

Gry nie są wyznacznikiem statusu społecznego. Nie trzeba, a nawet nie należy mieć ogromnej ilości gier. Można bawić się przecież jedną grą każdego dnia przez bardzo długi okres czasu. Spójrzcie na kolejne odsłony serii FIFA, lub też podserie marki Call of Duty o tytułach Modern Warfare czy też Black Ops. Ludzie przecież wciąż w to grają! Musimy zdać sobie sprawę, że 200 lub więcej osób siada w swoich studiach deweloperskich i przez rok lub dwa lata pracują nad grą tak, byśmy mogli czerpać z nich radość. To kosztuje ich prawdziwe pieniądze, czas, siły, zdrowie...
Dalsza część tekstu pod wideo

Dlaczego Waszym zdaniem piractwo rośnie w siłę?

To przez jakość gier?

Czy może rośnie proporcjonalnie do tego, jak "rośnie" rynek?

I przy okazji, nie wydaje Wam się, że w opozycji do tych statystyk, powstanie kodów umożliwiających grę wieloosobową tylko klientom, którzy zdecydują się zakupić zafoliowaną grę (sławne Online Pass...), jest w choć niewielkim stopniu usprawiedliwione?

Źródło: własne

Komentarze (86)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper