Szkoła przetrwania na konsoli

News
584V
nariko_X | 09.07.2010, 22:03


Man vs. Wild to elektroniczna wersja popularnego programu telewizyjnego stacji Discovery, który polskim widzom znany jest jako Szkoła przetrwania. Wcielamy się w postać byłego żołnierza SAS Beara Gryllsa i odwiedzamy najróżniejsze zakątki naszego globu, dysponując jedynie podstawowym wyposażeniem i dążąc do przetrwania w bardzo niekorzystnym środowisku. Właściwa rozgrywka łączy w sobie elementy gry akcji oraz prostego RPG-a.

Producent do naszej dyspozycji oddał pięć zróżnicowanych środowisk, wśród ktorych nie zabrakło między innymi gęstej dżungli, obszarów górskich i terenów pustynnych. Niezależnie od wybranej lokacji naszym priorytetem jest utrzymywanie głównego bohatera przy życiu. W tym celu musimy przede wszystkim odnaleźć dobre schronienie oraz zadbać o regularne dostawy wody i pożywienia. W tym drugim przypadku możliwe jest zarówno wybieranie się na polowania, jak i kolekcjonowanie jadalnych owoców.
Dużą uwagę przywiązano do konieczności stawiania czoła wszelkiego rodzaju zagrożeniom, przy czym szczególną uwagę należy przywiązywać do lokalnej fauny. W zależności od lokacji może ona przyjmować postać bardzo niebezpiecznych niedźwiedzi grizzly czy węży będących w stanie zatruć głównego bohatera jadem. Oprócz tego istotne jest między innymi unikanie upadków z większych wysokości czy też niebezpieczeństw w postaci ruchomych piasków. W trakcie rozgrywki możemy się zajmować wykonywaniem wielu dodatkowo premiowanych wyzwań, których w całej grze jest ponad sto. Zadania te obejmują zarówno wykonywanie stosunkowo prostych (np. rozpalenie ogniska) jak i bardziej złożonych czynności (np. stworzenie narzędzia pomocnego w przetrwaniu, przeżycie spotkania z niedźwiedziem). Na oprawę wizualną Man vs. Wild składają się przede wszystkim starannie wykonane obszary, które możemy w trakcie gry eksplorować. Warto przy okazji zauważyć, że otoczenie jest bardzo interaktywne, umożliwiając zbieranie lub niszczenie wielu odnajdywanych obiektów. Dodatkowymi atrakcjami są cykl całodobowy oraz zmienne warunki pogodowe
– niejednokrotnie musimy przemierzać świat gry podczas ulewy, burzy piaskowej czy burzy śnieżnej.
Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych