nariko nariko 22.04.2010 18:17
PSX Extreme#153 w sprzedaży
461V

PSX Extreme#153 w sprzedaży

Pokazy, jakie zorganizował CD Projekt po marcowej konferencji, dały nam wyraźny sygnał, że polskie studia deweloperskie pracują nad dwoma wspaniale zapowiadającymi się grami RPG. Po zarzuceniu prac nad Powrotem Białego Wilka, które swego czasu opisywaliśmy na łamach PE, firma solowo (bez kooperacji z Francuzami) wzięła się za zupełnie nową przygodę Geralta pt. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.


Pokazy, jakie zorganizował CD Projekt po marcowej konferencji, dały nam wyraźny sygnał, że polskie studia deweloperskie pracują nad dwoma wspaniale zapowiadającymi się grami RPG. Po zarzuceniu prac nad Powrotem Białego Wilka, które swego czasu opisywaliśmy na łamach PE, firma solowo (bez kooperacji z Francuzami) wzięła się za zupełnie nową przygodę Geralta pt. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. "REDzi" nie mogą jeszcze oficjalnie mówić na temat daty wydania wersji konsolowych, ale odpowiedź na najważniejsze pytanie została już udzielona - konsolowe wersje będą na pewno w 2011 roku. Wcześniej zobaczymy Two Worlds II - wersja PC pokazywana na konferencji w Warszawie zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Tak, chodzi tu o drugą część przeciętnego erpega, który pojawił się na Xboksie w 2007 roku. Uznajmy, że ten port z peceta był wypadkiem przy pracy. "Dwójka" jest nieporównywalnie lepsza, ba - bardzo, ale to bardzo dobra. To się nazywa skok jakościowy. Kali odwiedził krakowskie studio Reality Pump i przetestował konsolową wersję gry, którą dotychczas ukrywano przed światem. Zax natomiast powtórnie udał się do Warszawy, żeby porozmawiać przez cały jeden dzień z pracownikami CD Projekt RED, wyciągając od nich takie szczegóły na temat Wiedźmina, o których nikt dotychczas na pewno nie pisał. Obaj recenzenci zajrzeli dosłownie w każdą dziurę w obu studiach, dopytując się nie tylko o same gry, ale i o całe zaplecze z nimi związane, przeprowadzając rozmowy z wieloma pracownikami na różnych stanowiskach. Tym sposobem powstał spory materiał dotyczący obu gier, oraz dewelopingu gier RPG w Polsce w ogóle.

Butcher był w Nowym Jorku na prezentacji Crysis 2 od Cryteka. Co prawda nie można było samemu zagrać, ale pokaz grywalnego kodu oraz wywiad udzielony przez prezesa studia, Cevata Yerli, rzucił sporo światła na ten tytuł. Jedno jest pewne: Killzone 3 będzie mieć solidnego konkurenta, bo Niemcy pod banderą EA zamierzają stworzyć najładniejszego FPS-a tej generacji. Ambitnie. Poza tym gramy w Lost Planet 2, Prince of Persia: Zapomniane Piaski, Super Street Fighter IV, Alpha Protocol (Kali pojechał do Pragi) oraz Skate 3. Sporo tego.

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to pragnę poinformować, że wystartowaliśmy już z serwisem internetowym pod banderą PSX Extreme. Wystarczy, że w okienku przeglądarki wstukacie PPE.pl i już macie dostęp do najświeższych informacji że świata gier. No właśnie - czym się różni witryna od wydania papierowego? Ano zasadniczo: na PPE.pl macie dostęp do codziennych newsów, plotek i materiałów wideo (wkrótce również naszych autorskich), których codziennie dostarcza branża gier. Całość uzupełniają nasze blogi, terminy wydania gier, ankiety, rankingi, materiały zdjęciowe (które nie weszły do relacji w PE), krótkie felietony, audycje, podsumowania tygodnia, głosowanie na listy przebojów miesiąca (TOP11) oraz nasz firmowy sklep wysyłkowy. Na dniach startujemy z CODZIENNYMI konkursami i rankingiem omnibusów. Czego nie ma na PPE.pl? Tego, co znajdziecie co miesiąc w PSX Extreme: recenzji, publicystyki, listów, ciekawszych zapowiedzi, playtestów. Krótko mówiąc - oba media wzajemnie się uzupełniają, a nam będzie miło, jeśli Wy będziecie korzystać z obu. Zapraszamy Was wszystkich i czekamy na opinie o PPE.pl. [[email protected]]
RECENZJE

PS3
Dragon Age: Początek - Przebudzenie
Dynasty Warriors: Strikeforce
Just Cause 2
MotoGP 09/10
Prison Break: The Conspiracy
Way of the Samurai 3

X360
Dragon Age: Początek - Przebudzenie
Dynasty Warriors: Strikeforce
Just Cause 2
Metro 2033
MotoGP 09/10
Prison Break: The Conspiracy
Splinter Cell Conviction
Way of the Samurai 3

Wii
Red Steel 2

BEZ TEKTURY
CoD: MW 2 - Stimulus Package
Darwinia+
Game Room
Greed Corp
Kroniki Heavy Rain: Taksydermista
Mega Man 10
Perfect Dark
Rocket Racing
Scrap Metal
Toy Soldiers

POCKET
Alice in Wonderland
Dead or Alive: Paradise
Phantasy Star 0
WarioWare: Do it Yourself


CO NOWEGO?
Arcania: Gothic 4
Crysis 2
L.A. Noire
Majin and The Forsaken Kingdom
Medal of Honor
NBA Jam
True Crime
Vanquish

PLAYTESTY
Alpha Protocol
Lost Planet 2
Prince of Persia: Zapomniane Piaski
Skate 3
Super Street Fighter IV
Two Worlds II
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów


POZOSTAŁE

HARDKOR
Gadające głowy i encyklopedyczne informacje
Graczpospolita
Od gracza dla graczy
Okiem maniaka
Powrót do przeszłości - 3DO
To było grane


WARTE UWAGI

Grabieżcy
Gry niczyje
Konkurs Split/Second: Velocity
Region filmowy
Serialowy zawrót głowy
Tak powstają gry w Polsce
Unlimited Detail - rewolucja w grafice 3D?
Wiedźmin, ppe.pl i rozlane piwo
Wywiady
Zgrentgen - Final Fantasy XIII

Tagi: