Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.04.2010 02:15
Sid Meier tworzy grę w przeciągu 48 godzin
504V

Sid Meier tworzy grę w przeciągu 48 godzin

Sid Meier nazywany jest przez wiele osób wizjonerem branży gier wideo. Łatwo zrozumieć, dlaczego tak jest, oglądając poniższy, półgodzinny film dokumentalny, w którym twórca serii Civilization oraz Pirates, staje do rywalizacji w konkursie na stworzenie gry w zaledwie dwie doby.xxxxx

Ten znakomity film, przybliża nam postać zapaleńca-nerda, który przez swój upór i ciężką pracę wzbił się na branżowy firmament, zajmując miejsce obok Shigeru Miyamoto czy Johna Carmacka. Sid Meier wraca do swojego macierzystego uniwersytetu w Michigan, gdzie przystępuje do konkursu "Wolverine Soft 48 Hour Game Design Contest", którego celem jest stworzenie w dwa dni w pełni funkcjonalnej gry. Meier włącza się do rywalizacji, ale również sam wciela się w rolę sędziego, oceniającego pracę młodych, aspirujących programistów i designerów.

Film został wyreżyserowany przez Juana Carlosa Pineiro Escoriaza, odpowiedzialnego za znakomity dokument "Second Skin". To powinno wystarczyć za rekomendację poniższego materiału!
 

 

Tagi: dokument sid meier