admin admin 18.02.2010 10:21
Motion controller = różdżka + 'nunchuck'?
431V

Motion controller = różdżka + 'nunchuck'?

Nadchodzący nowy kontroler dla PlayStation 3 może nie składać się z samej 'różdżki': plotki mówią również o czymś na kształt znanego z Wii nunchucka.


Nadchodzący nowy kontroler dla PlayStation 3 może nie składać się z samej 'różdżki': plotki mówią również o czymś na kształt znanego z Wii nunchucka.Informacja ta pochodzi od jednego z użytkowników forum NeoGAF:
Zasłyszane od kolegi pracującego w developingu, który ma to w pracy. Początkowo dostali różdżkę z duża różową kulką, wyglądającą jak zabawka erotyczna. Kilka tygodni temu dotarł także bezprzewodowy nunchuck! Ma analoga, kwadrat i kółko, a chyba nawet L1 i R1. Muszę sprawdzić dokładne szczegóły ale wygląda na to, że będzie nunchuck. Bezprzewodowy, słodko.

Może nie jest to najbardziej wiarygodne źródło, ale pokrywałoby się to z tym, co wcześniej mówili ludzie pracujący nad kontrolerem - "nie da się tego zrobić bez przycisków". Jeżeli plotka okaże się prawdziwa, Sony wejdzie na "teren" Nintendo, co może nie dać wystarczającej przewagi nad zapowiadającym się całkowicie nowatorsko 'nie-kontrolerem' od Microsoftu, Natalem.


Najbliższą okazją do uzyskania oficjalnych informacji jest mające się odbyć w marcu GDC, gdzie Sony ma zaprezentować światu swój wynalazek podczas panelu dyskusyjnego "Introducing the PlayStation 3 Motion Controller".

Tagi: gdc informacja kontroler marcu motion controller NeoGAF Nowy kontroler do PS3 nunchuck playstation 3 plotki ps3 wand różdżki wii