admin admin 15.02.2010 22:31
Czy tak będzie wyglądało PlayStation 4?
766V

Czy tak będzie wyglądało PlayStation 4?

PlayStation 4 to temat wiszący w powietrzu właściwie już od premiery PlayStation 3. Jak na razie słyszeliśmy więcej plotek i spekulacji niż jakichkolwiek konkretów, nikt jednak nie powiedział, że Sony nie pracuje nad następną generacją swojej stacjonarnej konsoli. Cóż, nie mamy dla Was żadnych faktów, ale to co widzicie powyżej, to interesująca wizja Tai Chiem'a – designera, z którym miał okazję porozmawiać Official PlayStation Magazine.


PlayStation 4 to temat wiszący w powietrzu właściwie już od premiery PlayStation 3. Jak na razie słyszeliśmy więcej plotek i spekulacji niż jakichkolwiek konkretów, nikt jednak nie powiedział, że Sony nie pracuje nad następną generacją swojej stacjonarnej konsoli.

Cóż, nie mamy dla Was żadnych faktów, ale to co widzicie powyżej, to interesująca wizja Tai Chiem'a – designera, z którym miał okazję porozmawiać Official PlayStation Magazine.
Tai w wywiadzie wyjaśnił swoje motywacje oraz opowiedział o technologii, której można by użyć w PlayStation 4.


[Chciałem] podjąć wyzwanie zaprojektowania czegoś opierającego się na istniejącej firmie, zachowując ich styl ale również popychając go nieco do przodu.
Chciałem, by wyglądało to tak, jak gdyby zaprojektowało to samo Sony.

Przedstawiony przez Chiem'a prototyp jest nieco... futurystyczny. Czy aby na pewno można zrealizować taką wizję? Designer nie ma co do tego żadnych wątpliwości:

Technologia elastycznych ekranów dotykowych [org. flexible touchscreen technology – dop. redakcji] jest obecnie rozwijana, więc na pewno jest to możliwe. Widziałem firmy, jak na przykład Samsung, wytwarzające przezroczyste ekrany. O ile w tej chwili ich koszty są zaporowe, myślę, że za 5 do 10 lat będzie to wykonalne.
5-10 lat?! Biorąc pod uwagę dotychczasową strategię Sony, innowacje Chiem'a zobaczymy najprędzej w PlayStation 5. No ale, nigdy nic nie wiadomo.
Na koniec jeszcze kilka szkiców poglądowych urządzenia.Podoba Wam się?

Tagi: aby chiem jak jest mamy Official PlayStation Magazine playstation playstation 3 playstation 4 pod touchscreen technology