Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.09.2018 09:48
Aliexpress z droższymi zakupami. Zapłacimy podatek za zakupy z Chin
5360V

Aliexpress z droższymi zakupami. Zapłacimy podatek za zakupy z Chin

Nie mamy dobrej informacji dla graczy, którzy chętnie sięgali po najróżniejsze gadżety z Chin. Ministerstwo Finansów wydało komunikat dotyczący zagranicznych zakupów i w rezultacie wkrótce niektórzy mogą zrezygnować z kupowania produktów z Aliexpress.

Aliexpress to ciekawe miejsce dla graczy, ponieważ na chińskim portalu można znaleźć świetne gadżety w naprawdę atrakcyjnych cenach. Zainteresowani muszą czekać dłużej na przesyłki, jednak mogą liczyć na powiększanie swoich kolekcji.

Aliexpress. To Allegro naciska na opodatkowanie zakupów z Chin. Kuriozalna sytuacja

Problemem okazuje się Allegro, które zwróciło się do Ministerstwa Cyfryzacji o opodatkowanie zakupów wysyłanych z Chin. Dzisiaj możemy potwierdzić, że „konkurencja” wywalczyła swoje i zdaniem najnowszego komunikatu wydanego przez resort kupowanie produktów z między innymi Aliexpress na aktualnych zasadach jest „łamaniem prawa”.

Sprzedawcy dotychczas omijali podatek dla przedmiotów importowanych do wartości 22 euro, ponieważ paczki trafiały do klientów jako „prezenty”. Ministerstwo Finansów stwierdziło, że wszystkie zakupy wysyłkowe to forma importu, która musi zostać opodatkowana.

Zdaniem resortu nie ma znaczenia, czy jesteśmy osobą prywatną lub firmą – jeśli kupujemy towar z innego kraju, to musimy liczyć się z dodatkową opłatą. Powstanie nawet specjalny zespół, którego zadaniem będzie nadzorowanie opodatkowania zakupów internetowych. Ministerstwo Finansów nie potwierdziło jeszcze w jaki sposób będą przeprowadzane kontrole.

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/aliexpress-zaplacimy-podatek-za-zakupy-z-chin-ministerstwo-finansow-wydalo-komunikat-6291320236718209a

Tagi: aliexpress allegro podatki Polska