Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.09.2018 09:39
Halo 5: Guardians może wkrótce zadebiutować na PC
642V

Halo 5: Guardians może wkrótce zadebiutować na PC

Microsoft chętnie wrzuca ekskluzywne produkcje przygotowywane przez wewnętrzne zespoły na komputery osobiste, jednak aktualnie Halo 5: Guardians trafiło wyłącznie na Xboksie One. Sytuacja może wkrótce się zmienić, ponieważ w Sieci pojawiła się nowa okładka gry.

O wrzuceniu Halo 5: Guardians na komputery osobiste mówi się od wielu miesięcy. 343 Industries pracuje już nad zupełnie nową produkcją w tym uniwersum, jednak twórcy mogli znaleźć czas na przygotowanie specjalnego portu.

Halo Infinite to Halo 6. Twórcy kontynuują opowieść

Według najnowszych przecieków Halo 5: Guardians ma trafić na kolejną platformę. Nie jest to aktualnie potwierdzona wiadomość, jednak na Amazonie pojawiła się odświeżona okładka produkcji – chociaż nie zmieniono grafiki prezentującej bohaterów, to zdecydowano się odświeżyć konkretny napis:

„ONLY ON XBOX ONE” zamieniono na „XBOX ONE CONSOLE EXCLUSIVE”

Podobną sytuację widzieliśmy w przypadku Quantum Break, które na początku było zapowiedziane wyłącznie na konsolę Microsoftu, ale przed premierą otrzymaliśmy informację o wersji na PC. W sumie gra Remedy Entertainment zapoczątkowała trend publikowania projektów na dodatkowym urządzeniu.

Amerykanie chcą wrzucać wszystkie swoje ekskluzywne tytuły na dwie platformy, więc nie będzie pewnie dla nikogo specjalnym zaskoczeniem, gdy nawet Halo 5: Guardians wskoczy na Windows 10.

Halo 5 PC

Źródło: Twitter

Tagi: 343 Industries Halo 5: Guardians PC plotka