Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 07.09.2018 19:30
Fortnite. Zainteresowanie na urządzeniach z Androidem równie duże co na iOS
457V

Fortnite. Zainteresowanie na urządzeniach z Androidem równie duże co na iOS

Choć Fortnite ominął sklep Google Play, nie chcąc płacić twórcom Androida daniny za możliwość wystawienia gry, to okazuje się że zainteresowanie posiadaczy telefonów z tym systemem operacyjnym jest równie duże co w przypadku iOSa. I to na tyle, że Epic dodaje wsparcie dla nowych marek smartfonów.

Początkowo beta Fortnite na Androida była dostępna tylko dla Samsungów. Można ją było ściągnąć na oficjalnej stronie gry, gdyż Epic ominął sklep Google Play. Później dodano nową obsługę urządzeń, a teraz producent dodaje kolejne marki, w tym aparaty Sony, HTC, Motoroli i Essential.

Przed startem bety do wzięcia w jej udziale zarejestrowało się 23 miliony graczy, z czego 15 zainstalowało aplikację. Epic wyjawił teraz, że w ponad 20 dni od startu bety zainteresowanie grą było tak duże jak w trakcie bety na iOS. To świetna wiadomość dla twórców i fanów Fortnite, ale gorsza dla samego Google. Pierwszy raz w historii tak duża gra omija sklep Play, przez co traci oczywiście firma z Mountain View.

Epic Games ze swoją kurą znosząca złote jajka idzie jak walec przez wszystkie platformy i wśród użytkowników smartfonów z Androidem na pewno znajdzie nową rzeszę wiernych klientów. Nie należy jednak zapominać, że z technicznego punktu widzenia ta wersja gry stanowi dla developerów największe wyzwanie, ze względu na ogromną różnorodność urządzeń oraz samych wersji systemu operacyjnego. Mimo to Epic ściśle współpracuje z producentami telefonów (zwłaszcza z Samsungiem), żeby możliwie jak najlepiej zoptymalizować mobilnego Fortnite'a.

Źródło: https://www.vg247.com/2018/09/07/fortnite-android-interest-as-high-as-ios-supporting-older-phones-impractical/

Tagi: epic games Fortnite google play smartfony