Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 05.09.2018 18:07
Powstanie gra MMO osadzona w uniwersum "Władcy Pierścieni"
1920V

Powstanie gra MMO osadzona w uniwersum "Władcy Pierścieni"

Dziś firma Athlon Games ogłosiła podpisanie długoterminowego kontraktu z Middle-earth Enterprises na stworzenie gry MMO opartej o uniwersum J.R.R. Tolkiena. Mówi się o stworzeniu tytułu o jakości gier AAA 

To bardzo dobra wiadomość dla fanów Śródziemia. Athlon ma ambitne plany względem swojego projektu. Prezes firmy, Dave Miller w komunikacie prasowym zapowiedział zupełnie nowy rodzaj doświadczenia:

To wyjątkowa okazja do współpracy z Middle-earth Enterprises w celu stworzenia zupełnie nowej gry dla fanów dzieła fantasy J.R.R. Tolkiena.  Jesteśmy bardzo podekscytowani powrotem zainteresowania "Władcą Pierścieni".

To, wraz z kilkoma innymi projektami, nad którymi pracuje Athlon, pomoże nam osiągnąć cel stworzenia gier kooperacyjnych na konsole i PC o jakości AAA, w które gracze będą chcieli grać latami.

Choć szef Athlon wspomina o konsolach w kontekście nowej gry, to nie wiadomo nic więcej - ani o tym, na jakie konkretnie platformy miałaby trafić nowa gra, ani w jakim terminie.

To na pewno początek nowej drogi przed "Władcą Pierścieni" w świecie MMO (w 2007 roku na rynku pojawił się The Lord of the Rings Online), dlatego z niecierpliwością będziemy wyczekiwali konkretów na temat tej produkcji. 

Źródło: https://www.dualshockers.com/lord-of-the-rings-mmo-in-development/

Tagi: Athlon Games mmo rpg władca pierścieni