Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 05.09.2018 16:37
Wiedźmin. Aktor będący głosem Geralta w grze chwali decyzję o zaangażowaniu do serialu Henry'ego Cavilla
1220V

Wiedźmin. Aktor będący głosem Geralta w grze chwali decyzję o zaangażowaniu do serialu Henry'ego Cavilla

To dość zabawne, ale decyzja castingowa odnośnie powierzenia Cavillowi głównej roli w serialowym Wiedźmina pociągnęła za sobą całą lawinę wypowiedzi osób w jakikolwiek związanych z uniwersum.

Choć serial produkowany przez Natflix nie jest w jakikolwiek sposób powiązany z grami CD Projekt RED (firma współpracuje na tym polu bezpośrednio z Andrzejem Sapkowski), to tym razem męczony przez społeczność pytaniami był aktor użyczający głos Geraltowi w Wiedźminie 3. Nie chodzi oczywiście o Jacka Rozenka, tylko o voice-aktora angielskiej wersji, Douga Cockle.

Proszony o swoją opinię na Twitterze, Cockle odpowiedział:

Ludzie ciągle pytają... więc... pozwólcie, że się wypowiem. Uważam, że Henry Cavill sprawdzi się doskonale jako Geralt z Rivii! Zrobi to oczywiście po swojemu, jak zresztą powinien. A ja nie mogę się doczekać, by zobaczyć co stworzy Lauren Hissirch i cały zespół Netflixa. To będzie magia!

Serial, oprócz odtwórcy głównej roli, ma już scenariusz co najmniej jednego z 8 odcinków pierwszego sezonu. Nie ma się jednak co napalać na rychłą premierę, bowiem "Wiedźmin" nie pojawi się na ekranach przed 2020 rokiem.

 

Tagi: Henry Cavill Netflix seriale wiedźmin Wiedźmin 3: Dziki Gon