Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 04.09.2018 15:00
Czyżby miał powstać remaster Alpha Protocol?
933V

Czyżby miał powstać remaster Alpha Protocol?

Alpha Protocol to dla wielu niedoceniony klasyk. Choć gra miała wiele problemów i nie zdobyła żadnych zaszczytów, to jednak ma oddane grono fanów. Bardzo możliwe, że będą mieli za jakiś czas powód do radości. 

Wszystko za sprawą niepozornego Tweeta użytkownika @LimitedRunDoug, który zorganizował ankietę na temat tego, czy gracze chcą remastera Alpha Protocol. Ten stworzony przez legendarne już studio Obsidian Entertainment erpeg był wyjątkowym połączeniem elementów gatunku, strzelanki, skradanki i - przede wszystkim - gry szpiegowskiej. W całej tej ankiecie nie byłoby w sumie nic nadzwyczajnego, gdyby nie dwa szczegóły.

Po pierwsze wspomniany użytkownik to niejaki Douglas Bogart, właściciel firmy Limited Run, która pomagała w remasterze gry Night Trap. Po drugie, na jego zapytanie odpisało samo Obsidian. Ich odpowiedź jest tajemnicza - tylko dwie ikonki oczu, które mogą oznaczać, że developerzy bardzo uważnie przyglądają się inicjatywie. Ostatecznie decyzja należeć będzie przecież do Segi, która posiada prawa do tego IP. A że Japończycy ostatnio bardzo chętnie remasterują gry ze swojego portfolio to... kto wie?

Źródło: https://www.vg247.com/2018/09/04/alpha-protocol-remaster-tease/

Tagi: alpha protocol Obsidian Entertainment Remaster Sega