Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 03.09.2018 21:15
Oppo. Kolejny chiński producent smartfonów zmierza do Polski
1175V

Oppo. Kolejny chiński producent smartfonów zmierza do Polski

Oppo - zapewne niewiele mówi ta nazwa większości z Was. Jednak niedługo może się to zmienić, bowiem ten chiński gigant, będący czwartym co do wielkości producentem smartfonów na świecie, najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zawita na naszym rynku.

Dlaczego o Oppo mogliście (prawdopodobnie) nie słyszeć, albo słyszeć jedynie pokątnie? Bowiem w odróżnieniu od Huwawei czy Xiaomi, firma ta skupiała się dotychczas głównie na rynku wewnętrznym, w Chinach.

Teraz jednak szykuje się do ekspansji na rynki zachodnioeuropejskie. Obecność Oppo w Polsce nie została jeszcze potwierdzona, jednak wg serwisu Komórkomania powołującego się na cztery niezależne źródła, producent miałby zacząć pierwsze akcje marketingowe jeszcze przed końcem jesieni.

Jest to o tyle ciekawe, że w odróżnieniu od obecnych już na naszym rynku chińskich producentów komórek, klient docelowy Oppo jest nieco inny. W chinach ich smartfony mają status porównywalny z Apple. Nie są tanie, ale wyróżniają się ciekawymi pomysłami, nowatorskimi technologiami oraz designem, jak np. Oppo Find X, który ma aparat przedni i tylny schowany w automatycznie wysuwanej nakładce.

Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Jeśli Oppo faktycznie pojawi się na rynku polskim, to z pewnością będzie ciekawą alternatywą dla hegemonów naszego rynku. Może jeszcze nie realną konkurencją, ale na pewno czynnikiem istotnie urozmaicającym walkę o klienta.

Źródło: https://komorkomania.pl/36291,oppo-w-polsce

Tagi: oppo smartfony technologie