Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 03.09.2018 20:40
Szklana Pułapka 6 otrzymała tytuł. I jest w nim mało szkła oraz pułapek
1570V

Szklana Pułapka 6 otrzymała tytuł. I jest w nim mało szkła oraz pułapek

Początkowo plotki mówiły o tym, że szósta część przygód Johna McClane'a będzie miała tytuł "Die Hard: Year One", jednak producent widowiska zdradził zupełnie inny, nieco zaskakujący tytuł.

Lorenzo di Bonaventura, czyli wspomniany producent, wyjawił go podczas rozmowy z magazynem Empire. Film będzie się nazywał po prostu "McClane". Tym sposobem zerwie z tradycją jednego z najgorzej przetłumaczonych na język polski tytułu filmu zagranicznego. Możemy zapomnieć o "Szklanej Pułapce" (chyba że dystrybutor zdecyduje inaczej), która przecież u nas ma status kultowej.

Ale zerwanie z oryginalnym tytułem "Die Hard" ma wg słów Bonaventury bardzo istotne znaczenie, bowiem ta część serii ma być wyjątkowa i ma pokazać zupełnie nowe oblicze naszego ulubionego bohatera. Oczywiście mowa tu m.in. o dwóch liniach czasowych i ciągłym przeskakiwaniu między współczesnym, 60-letnim Johnem, a jego młodszej, 20-letniej wersji w trakcie retrospekcji.

Producent "McClane'a" zapewnił też, że zarówno młody, jak i stary bohater otrzymają podobny czas ekranowy. O ile tego pierwszego zagra inny aktor, o tyle Bonaventura nie wyobraża sobie mniejszego udziału Bruce'a Willisa w tym widowisku. Zobaczymy, co wyjdzie z tego eksperymentu: marne odcinanie kuponów, czy coś na miarę "Creed" Sylwestra Stallone?

Tagi: bruce willis mcclane szklana pułapka 6