Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.09.2018 09:21
Anthem. Temat lootboxów, mikrotransakcji i darmowych dodatków fabularnych
1309V

Anthem. Temat lootboxów, mikrotransakcji i darmowych dodatków fabularnych

W trakcie imprezy PAX East mieliśmy okazję obejrzeć kolejny zwiastun z Anthem. To jednak nie koniec wieści dotyczących tego projektu BioWare.

Od kilku miesięcy wiadomo, że w Anthem pojawi się system mikrotransakcji. BioWare zdradziło w końcu, jak rzecz będzie dokładnie wyglądać. 

Mark Darrash powiedział w trakcie panelu przeprowadzonego podczas PAX East, że w Anthem w ogóle nie będą występować lootboksy. Gracze przy dokonywaniu mikrotransakcji zawsze będą wiedzieć dokładnie, co kupują. Tutaj też trzeba powiedzieć, że chodzi wyłącznie o przedmioty o charakterze ozdobnym, czyli o elementy kosmetyczne i akcesoria dekorujące stroje bohaterów. Co ważne - oprócz opcji przeznaczania na takie elementy realnych środków, będziemy mogli za nie zapłacić również walutą gromadzoną poprzez samą rozgrywkę.

Druga istotna sprawa - wszystkie dodatkowe elementy fabularne będą w Anthem darmowe.

"Nie chcemy dzielić naszej publiczności. Chcemy by wszyscy doświadczyli tej samej historii w tym samym czasie, więc takie dodatki nie będą blokowane finansowo w żaden sposób" - wyjaśnił deweloper Anthem na PAX East.

Anthem trafi na rynek 22 lutego 2019 roku. Wszystkie osoby, które będą chciały posmakować gry przed premierą, będą mogły to zrobić 1 lutego, kiedy to udostępnione zostanie demo. Dostęp do niego dostaną osoby, które złożą preordery oraz subskrybenci EA Access i Origin Access Premier. 

Tagi: Anthem bioware ea pc ps4 xone