Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 01.09.2018 22:21
Sony nie pozwala na cross-play bo "PlayStation to najlepsze miejsce do grania"
4632V

Sony nie pozwala na cross-play bo "PlayStation to najlepsze miejsce do grania"

W czasach, w których praktycznie nikt nie ma problemu z tym, aby udostępnić swoją społeczność koledze z branży, Sony wciąż nie jest w stanie przekonać się do tego otwartego podejścia.

Podczas tegorocznych technologicznych targów IFA w Berlinie, portal The Independent porozmawiał z dosyć ważną personą w strukturach całego Sony, a mianowicie dyrektorem naczelnym Kenichiro Yoshidą.

Oczywiście redakcja nie mogła odmówić sobie zapytania tak istotnego pracownika japońskiej korporacji o temat usługi cross-play. Trzeba przyznać, że takiego wytłumaczenia to jeszcze nie otrzymaliśmy.

W temacie rozgrywki cross-platformowej nasz tok myślenia jest zawsze taki, że PlayStation to najlepsze miejsce do grania. Fortnite, tak myślę, w połączeniu z PlayStation 4 jest najlepszym doświadczeniem dla graczy - takie są nasze przekonania.

Myślę, że konkurencja zawsze jest dobra. Zdrowa, uczciwa konkurencja jest zawsze dobra dla branży i rozwoju. Uważam, że konkurencja z Nintendo i Xboksem jest dla nas zdrowa.

Czyli w sumie gracze PS4 nie będą mogli pograć ze swoimi przyjaciółmi z Xboksa i Nintendo Switch, bo... po prostu nie. To raczej nie jest zdrowa sytuacja, panie Yoshida. Miejmy nadzieję, że Epic Games i inne duże wydawnictwa wywrą w końcu na Sony odpowiednią presję i firma przełamie się dla naszego wspólnego dobra.

Minecraft Cross-Play Trailer

Źródło: https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/gaming/fortnite-playstation-sony-cross-platform-xbox-switch-cross-platform-play-a8516081.html

Tagi: cross-play Fortnite ps4 Sony