Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.09.2018 08:14
Firmware 6.0.0 dla Switch. Hakerzy odkryli a nawet już zainstalowali ważną aktualizację!
1628V

Firmware 6.0.0 dla Switch. Hakerzy odkryli a nawet już zainstalowali ważną aktualizację!

Hakerzy nie próżnują i przeczesują serwery wielu firm w poszukiwaniu ciekawych informacji. Wczoraj jedna z takich "ciekawskich" osób zajrzała na serwer Nintendo, znajdując na nim pliki firmware'u 6.0.0 dla Switch, który nie został jeszcze udostępniony dla posiadaczy konsoli.

Nintendo najwyraźniej wstrzymuje się z udostępnieniem firmware'u 6.0.0 dla Switch. W każdym razie pewne jest to, że takie pliki znalazły się już na serwerach japońskiej korporacji.

Co można z nich wyczytać? Przede wszystkim firmware 6.0.0 kładzie fundament pod płatną subskrypcję Nintendo Switch Online (której sloganem jest hasło:  "More Games. More Features. More Fun").

Firmware 6.0.0 ma również pozwalać na wykonywanie backupów save'ów w Chmurze (dzięki subskrypcji Switch Online). Otrzymamy też szereg świeżych ikonek. Nintendo wprowadza również znacznie ulepszone metody walki z piractwem oraz zapewnia w firmwarze nowe ikonki kontrolerów: dla padów z NES, oraz SNES.

Wygląda zatem na to, że Nintendo ma zamiar sprzedawać nowe wersje padów dla swojej hybrydowej konsoli - tym razem chodzić będzie o konstrukcje nawiązujące do kultowego hardware'u z NES i SNES.

Osobom, które wdarły się na serwery Nintendo, udało się już pobrać firmware 6.0.0 i odpalić go na swoim Switchu, dzięki czemu możemy podejrzeć w galerii, m.in. jak prezentują się ikonki dla retro-kontrolerów.

Tagi: