Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.08.2018 16:54
Square Enix brata się z chińskim gigantem. Celem nowe gry AAA
582V

Square Enix brata się z chińskim gigantem. Celem nowe gry AAA

Square Enix pogrywa sobie coraz śmielej jeśli chodzi o globalny rynek gier wideo. Dzisiaj japońska firma ogłosiła nowe partnerstwo z chińskim gigantem. Cel - tworzenie gier AAA w oparciu o istniejące i nowe marki.

Jeśli orientujecie się mniej więcej w rynku gier, to od razu do głowy przyszedł wam chińskiTencent. Firma-gigant, która posiada w swoim portfolio gry MMO od Bluehole, PUBG-a, League of Legends, Arena of Valor i multum innych gier mobilnych. Tencent współpracuje także chociażby z Capcomem czy Epic, pomagając w wydaniu Fortnite'a.

Xbox One X w wyjątkowo limitowanej edycji Shadow of the Tomb Raider. Cena sięga już 3400$

Najnowsze partnerstwo ze Square Enix ma być korzystne dla obu strony umowy. Tencent chce mocniej zaznaczyć swoją obecność na rynku gier konsolowych i PC-towych, a Square potrzebuje partnera i zasobów by tworzyć więcej i lepszej jakości gry AAA.

Zarówno szefostwo Square Enix jak i Tencent umowę określają mianem strategicznej i na pierwsze efekty każą sobie czekać nieokreślony kawał czasu. Uchylono rąbka tajemnicy, że obie firmy będą pracować zarówno nad zupełnie nowymi markami, jak i nad nowymi odsłonami znanych serii od Square Enix.

Być może jedną z pierwszych gier będzie tytuł kierowany na rynek esportowy. Square Enix już kilkanaście miesięcy temu wyrażało mocne zainteresowanie tym segmentem. Niestety dla nich, nie posiadają oni wystarczającego doświadczenia. Co innego Tencent, który może pomóc spełnić plany CEO Square Enix - Yosuke Matsudy.

Źródło: http://www.hd.square-enix.com/eng/news/2018/html/d84907a3a47a137b7d0b21bf9b62f088.html

Tagi: Square Enix Tencent

Nie przegap