SKLEP
Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 27.08.2018 00:57
Strzelanina na turnieju e-sportowym. Nie żyją 4 osoby, a 9 zostało rannych
4492V

Strzelanina na turnieju e-sportowym. Nie żyją 4 osoby, a 9 zostało rannych

Imprezy e-sportowe są idealnym miejscem do spotkań miłośników gier wideo, ważnych osób z danego miasta, czy także sporego grona dziennikarzy. Niestety jest to także idealny cel dla zamachowców.

Tragiczne zdarzenie o jakim przeczytaliście w tytule newsa miało miejsce dziś o godzinie 13:00 wschodniego czasu amerykańskiego.

Właśnie w tę niedzielę w Jacksonville Landing, czyli znanym miejscu rozrywkowym w mieście Jacksonville na Florydzie, odbywał się jeden z etapów Madden NFL Championship Series, na którym to zjawiło się całkiem sporo gości.

Niestety do wspomnianego miejsca, a konkretnie jednej z restauracji, wpadł bliżej nam nieznany, biały mężczyzna z bronią i zaczął atakować znajdujących się tam ludzi za pomocą broni palnej. Bardziej konkretnych danych policja jeszcze nie podaje, ale wiadomo, że zostały zabite aż 4 osoby, a kolejne 9 zostało rannych. 

Według nieoficjalnych źródeł, do jakich dotarł portal News4Jax, napastnik zabił się gdy zorientował się, że został otoczony przez brygadę SWAT, lecz policja tego nie potwierdza.

Poniżej możecie zobaczyć wypowiedź, jaką udostępnił po masakrze 19-to letni Drini Gjoka, jeden z zawodników biorących udział w zdarzeniu - jego słowa są po prostu poruszające.

Jestem prawdziwym farciarzem, kula uderzyła mój kciuk. To najgorszy dzień w moim życiu. Już nigdy nie wezmę niczego za pewnik. Życie może zostać nam zabrane w sekundę. 

A tutaj nagranie całego zdarzenia.

Źródło: https://www.news4jax.com/news/mass-shooting-at-jacksonville-landing

Tagi: e-sport madden nfl strzelanina tragedia usa