Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 26.08.2018 15:43
Advance Wars. Poznajcie tajemnice kultowej serii Nintendo
1090V

Advance Wars. Poznajcie tajemnice kultowej serii Nintendo

Za czasów panowania Game Boy Advance, Nintendo starało się przekonać siebie najróżniejsze grupy graczy, oferując zróżnicowane portfolio swojej przenośnej konsolki.

Advance Wars jest jedną z tych serii, które Nintendo naprawdę mogłoby przywrócić do świata żywych za pomocą remake'u starych odsłon, bądź stworzeniem zupełnie nowej odsłony marki.

Licząca sobie już prawie 17 lat seria ma swój rodowód w tytułach sprzed ery GBA, którymi były gry z tak zwanego cyklu Nintendo Wars - Famicom Wars i Super Famicom Wars.

Co ciekawe Advance Wars miało okazać się pierwotnie wyłącznie w Japonii, lecz w wyniku szeregu niespodziewanych decyzji i zmian w grze, dwie pierwsze wersje wylądowały pierwotnie w USA i Europie, ale ominęły Kraj Kwitnącej Wiśni.

Pierwsza odsłona marki ma kilka fajnych easter eggów i błędów, z których najlepsze związane są z edytorem map. W określonych warunkach możemy wywołać glitch udostępniający menu edytora w kampanii fabularnej, zaś przy otwieraniu samego trybu edycji można dostać się do specjalnej mapy z napisem Nintendo w znakach Kanji.

Obecnie marka została wstrzymana, lecz całkiem możliwe, że Nintendo na fali ostatnich powrotów, zrobi z nią coś ciekawego.

Advance Wars - Did You Know Gaming? Feat. Gaming Historian

Tagi: advance wars game boy advance Intelligent Systems Nintendo