Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 22.08.2018 14:45
Ubisoft: Brak nowej części Assassin's Creed w 2019 roku
1619V

Ubisoft: Brak nowej części Assassin's Creed w 2019 roku

Ubisoft w osobie jego prezesa Yvesa Guillemota poinformował na odbywającym się w tym tygodniu Gamescomie, że w przyszłym roku żadna część Assassin's Creed do sprzedaży nie trafi.

Assassin's Creed po raz kolejny zrobi sobie roczną przerwę, poinformował dziś Yves Guillemot. Jego firma powtarza strategię, która na dobre wyszła wydanemu w zeszłym roku Assassin’s Creed: Origins. Ubisoft, przypomnijmy, rokrocznie wydawał nowe części serii od samych jej początków, lecz po premierze Syndicate w 2015 roku dostała ona zadyszki. Dobitnym dowodem na to było chłodniejsze przyjęcie przez graczy i media branżowe, a także słabsza sprzedaż. 

Assassin’s Creed Odyssey. Starcie z meduzą na gameplayu. Niektórzy fani zniesmaczeni

"Jeśli chodzi o Assassin's Creed, mieliśmy jedną grę [w zeszłym roku] i mamy jedną w tym, ale w przyszłym nie ukaże się nowa pełnoprawna część", powiedział Guillemot. "Stało się tak, bo zespoły pracowały oddzielnie, dlatego mamy dwie gry, jedna po drugiej. Za rok się to nie powtórzy."

Zapytany, czy brak "pełnoprawnej" części oznacza, że pojawi się coś innego (np. spin-off), Guillemot zaprzeczył. Zamiast tego fani mogą liczyć na rozszerzenia do Assassin's Creed Odyssey rozbudowujące grę po jej premierze.

Sam prezes Ubisoftu pozytywnie ocenił skutki zmiany strategii swojej firmy. "Dodatkowy czas dał zespołowi możliwość zrobienia tego, co chciał zrobić. Społeczność zareagowała pozytywnie, a gdy patrzę na to, co przygotowaliśmy w Odyssey, jestem przekonany, że nie przestanie okazywać swego wsparcia."

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/no-new-assassins-creed-coming-in-2019/1100-6461327/

Tagi: assassin's creed assassin's creed odyssey Ubisoft