Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.08.2018 14:04
Stormdivers Battle Royale
439V

Stormdivers. Kolejny dzień, kolejne Battle Royale

Stormdivers to nowa gra studia Housemarque. Gra, która zabiera się za gatunek Battle Royale na swój arcade'owy sposób. Czy w coraz ciaśniejszym gatunku jest miejsce na kolejnego gracza?

Housemarque do tej pory znane było z tworzenia świetnych gier arcade'owych, które wychodziły na PlayStation 4. Super Stardust HD, Dead Nation, Alienation czy chociażby multiplatformowe Nex Machina. Tytuły w które trzeba zagrać jeśli jest się fanem gatunku.

Stormdivers. Twórcy Resogun i Nex Machina zapowiadają nową grę

Z podobnego założenia niestety nie wyszedł masowy odbiorca i Nex Machina zanotowało fatalną sprzedaż. To pchnęło studio do porzucenia swoich wartości i skupieniu się na tym co popularne. Tak powstało Stormdivers.

Stormdivers - pierwszy zwiastun gry

Jak widzicie po tytule - gra gatunku Battle Royale, która trafi na PC-ty. Stormdivers pozwoli grać samemu lub w drużynach, korzystać z bogatego uzbrojenia oraz gadżetów. Rozgrywka w przeciwieństwie do konkurencji ma być mocno arcade'owa. I co ciekawe - znaczący wpływ na nią mają mieć warunki pogodowe.

Stormdivers z biegiem czasu ma być rozbudowane o nowe tryby, zawartość PvE i zadania do zaliczania. Na to jednak będziemy musieli poczekać.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: galeria housemarque pc Stormdivers wideo