Roger Żochowski Roger Żochowski 21.08.2018 09:57
CD Projekt otwiera nowe studio - zagramy w Wiedźmina na komórkach?
2065V

CD Projekt otwiera nowe studio - zagramy w Wiedźmina na komórkach?

Gry na telefony komórkowe rozwijają się w zastraszającym tempie przynosząc ogromne dochody, więc CD Projekt zdecydowało się na odważny ruch - tworzy nowe studio z myślą o segmencie mobile. 

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej Spokko (nazwa studia), jest to dynamicznie rozwijające się studio deweloperskie specjalizujące się w realizacji projektów na urządzenia mobilne. Zespół to młodzi ludzie, których łączy ogromna pasja, kreatywność i lata pracy w branży gier wideo. Od sierpnia 2018 r. ekipa jest częścią Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. Zachowując niezależność, z dostępem do zaplecza twórczego i biznesowego Grupy, będzie tworzyć wysokiej jakości tytuły dla graczy z całego świata. Nowa spółka Grupy CD PROJEKT będzie realizowała nieogłoszony jeszcze projekt na urządzenia mobilne, choc już teraz wielu obstawia, że będzie to mobilny Wiedźmin. 

W tej chwili w firmie panuje nabór na takie stanowiska jak animator 3D, game developer, ART QA, network programmer czy character concept artist. Studio szuka też testerów. CD PROJEKT objął w Spokko większościowy pakiet udziałów, pozostałe przypadną na kluczowe osoby odpowiedzialne za proces produkcji i koncepcję projektu. Grupa udostępni nowej spółce m.in. prawo do wykorzystywania posiadanego IP oraz dostęp do zaplecza twórczego i biznesowego studia CD PROJEKT RED.

Znamy ludzi stojących za Spokko od ładnych kilku lat. Przyszli do nas z ciekawym pomysłem opartym na jednej z naszych marek, w który postanowiliśmy się zaangażować kapitałowo. Chcemy wnosić do naszego biznesu świeże pomysły i rozwiązania, a to co planuje ekipa Spokko jest dla nas zupełnie nowym obszarem twórczym. Nowe studio będzie w dużej mierze niezależne. Chcemy, żeby miało własną tożsamość i przestrzeń kreatywną, oczywiście kierując się filozofią, leżącą u podstaw działania Grupy CD PROJEKT 

– powiedział Adam Kiciński, Prezes Grupy CD PROJEKT. Życzymy powodzenia i trzymamy kicuki. Partyjka w Gwinta na komórce w drodze do pracy byłaby jak znalazł. 

Tagi: