Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 11.08.2018 14:58
Let it Die. Gra Sudy 51 już jesienią trafi na PC
394V

Let it Die. Gra Sudy 51 już jesienią trafi na PC

Goichi Suda tworzy bez wątpienia jedne z najciekawszych i najbardziej pokręconych gier w naszej branży, a jego styl można rozpoznać nawet na ślepo. Teraz ogłoszono, że jego Let it Die opuści PS4 i wyjdzie także na PC.

Let it Die jest swego rodzaju połączeniem myśli stojących za gatunkiem roguelike, za grami typu Souls-like, a także chorych wizji samego Sudy 51.

Akcja jego dzieła dzieje się w niedalekiej przyszłości, a mianowicie po wielkiej katastrofie. Na niewielkiej wysepce w południowej części Tokyo wznosi się ku niebu wielka wieża zwana Tower of Barbs. Liczy ona około pięciuset metrów, choć według legend z każdym rokiem jest coraz wyższa.

Mity mówią też, że na jej szczycie znajduje się niezwykły skarb. Wielu śmiałków próbowało go zdobyć, lecz nikt jeszcze nie zdołał sobie poradzić z licznymi niebezpieczeństwami czyhającymi po drodze. Tutaj wkraczają gracze, którzy tak samo jak inni, pędzą na pewną śmierć. 

Let it Die jest grą free-to-play z dosyć przystępnymi mikropłatnościami i na PS4 wykręciła wynik 4 milionów pobrań w półtora roku. Już za kilka miesięcy tytuł trafi na Steam.

Let It Die PSX 2016 Release Trailer

Tagi: goichi suda Grasshopper Manufacture GungHo Online Entertainment let it die suda 51