SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.08.2018 13:21
Venom z niską kategorią wiekową. Sony tworzy „Sony’s Universe of Marvel Characters”
2256V

Venom z niską kategorią wiekową. Sony tworzy „Sony’s Universe of Marvel Characters”

Wielki sukces kolejnych przygód z Marvel Cinematic Universe wpłynął na Sony. Japońska korporacja zamierza na wielu płaszczyznach współpracować z Marvelem i w rezultacie widzowie zobaczą wiele filmów z niższą kategorią wiekową.

Z wielką radością oglądaliście mocne sceny na ostatnim zwiastunie Venoma licząc na historię przeznaczoną dla starszych odbiorców? Zapomnijcie o tym. Według najnowszych informacji, Sony na ostatnim zakręcie zdecydowało się zmienić kategorię wiekową z R (osoby poniżej 17. roku życia mogą oglądać film jedynie z rodzicem lub pełnoletnim opiekunem) na PG-13 (od 13. roku życia) i w tej sytuacji opowieść ma przypominać ostatnie historie z Marvel Cinematic Universe.

Venom na nowym zwiastunie. Będzie wyczekiwany hit?

Skąd ta zmiana planów? Włodarze Sony podjęli trudną decyzję ze względu na relacje z Marvelem. Obie korporacje chcą ze sobą współpracować i „wymieniać się” bohaterami w kolejnych historiach, więc Japończycy musieli zdecydować się na ujednolicenie opowieści. W tej sytuacji Spider-Man może bez problemu pojawić się w nowej historii Venoma (lub odwrotnie) oraz oczywiście przykładowo Venom będzie mógł trafić do przygód Marvela.

Sony ma prawa do 900 postaci z komiksów Marvela, więc dobra relacja jest potrzebna obu korporacjom – w końcu nawet sam Marvel może w pewnym momencie chętnie korzystać z „biblioteki” Japończyków. Powyżej przedstawiłem wyłącznie dwa przykłady, ale plany są podobno znacznie większe.

Co do samego Venoma – zmiany były możliwe, ponieważ film znajdował się na ostatniej prostej. Twórcy przygotowywali „dokrętki” i zdecydowano się dodać wiele humorystycznych scen, które mają ubarwić wydarzenia i właśnie spowodować, by opowieść była podobna do projektów Marvel Cinematic Universe.

Sony w rezultacie planuje stworzenie „Sony’s Universe of Marvel Characters” - jest to wciąż nieoficjalna, ale wewnętrznie wykorzystywana nazwa, która w skrócie brzmi „SUMC”. Japończycy zamierzają aktualnie skupić się na uniwersum Spider-Mana i opowiedzieć historie między innymi Morbiusa, Kravena, Silk, Jackpot, Nightwatch, Black Cat oraz Silver Sable.

Szefem projektu został Sanford Panitch, czyli prezes Colubia Pictures, który podkreślił dziennikarzowi Variety, że najważniejsze w tym wypadku jest kreowanie historii wiernych komiksom.

Źródło: https://variety.com/2018/film/news/whats-next-for-the-spider-man-universe-after-venom-exclusive-1202900203/

Tagi: