Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 08.08.2018 17:35
Knights of Light
2972V

Knights of Light to nowe RPG inspirowane Wiedźminem 3 i serią Assassin's Creed

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest bez wątpienia grą przełomową i jak się okazuje, CD Projekt Red zainspirował swoim dziełem także innych deweloperów do tworzenia podobnych produkcji. 

Knights of Light to świeże dzieło egipskiego Rumbling Games Studio, które to ma wprost wielkie ambicje i jeszcze większy apetyt na sukces. 

Diablo 4 zostanie ujawnione jeszcze w tym roku?

Deweloperzy z Bliskiego Wschodu postanowili zaprojektować historycznego RPG-a osadzonego w 636 roku naszej ery, kiedy to rozkwitała potęga ich rodzimego regionu. W grze zobaczymy zatem charakterystyczne dla Arabii i półwyspu Synaj krajobrazy, kulturę muzułmańską z sprzed prawie półtora tysiąca lat, a także ogromny otwarty świat.

Zespół celuje w aż 400 km kwadratowych powierzchni mapki i jeśli będą chcieli wiernie odwzorować realia historyczne, nie będą musieli się zbytnio napracować, bo większość to będzie pustkowie bądź opuszczone tereny zielone.

System walki zaś bardzo przypomina Wiedźmina 3 połączonego z najnowszymi Asasynami. Aby gra jednak powstała, Knights of Light musi zebrać prawie 120 tysięcy na Kickstarterze.

Tagi: Assassin's Creed Knights of Light rpg Rumbling Games Rumbling Games Studio Wiedźmin 3: Dziki Gon