Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.08.2018 16:33
Mercedes inwestuje w eSport. Polak będzie reprezentował motoryzacyjnego giganta
411V

Mercedes inwestuje w eSport. Polak będzie reprezentował motoryzacyjnego giganta

Nie tylko kluby piłkarskie widzą potencjał w sportach elektronicznych. Mercedes oficjalnie zaprezentował dzisiaj sekcję eSportową, której przedstawiciele będą walczyć w licznych turniejach.

Nawet na rodzimym podwórku kluby z Ekstraklasy stworzyły swoje e-sekcje, których to przedstawiciele biorą udział w zawodach reprezentując przykładowo Legię Warszawa. Identyczną sytuację widzimy w przypadku Formuły 1 i Mercedes postanowił oficjalnie dołączyć do zabawy.

F1 Esports Series 2018 trwa i Mercedes dzisiaj zaprezentował swoją drużynę. Firma miała na początku postawić na dwóch graczy, jednak jak czytamy na witrynie korporacji niemiecki gigant zdecydował się zatrudnić „czterech najzdolniejszych zawodników”.

W zespole Mercedesa znalazł się ubiegłoroczny zwycięzca F1 Esports Series, czyli Brytyjczyk Brendon Leigh, zdobywca kilku pucharów Harry Jacks, czterokrotny mistrz naszego kraju Patryk Krutyj oraz Węgier Dani Bereznay, który został wybrany z F1 Esports Pro Draft.

Członkowie Mercedes-AMG Petronas Esports będą rozwijać swoje umiejętności w siedzibie zespoły Formuły 1 w Brackley, gdzie zostały przygotowane profesjonalne warunki – gracze otrzymają dostęp do najnowocześniejszego sprzętu. Warto zaznaczyć, że w tym samym budynku znajduje się symulator Driver-In-Loop, dzięki któremu zawodowi kierowcy przekazują informacje zwrotne inżynierom. Esportowa formacja ma korzystać ze wszystkich elementów, dzięki którym wirtualni kierowcy rozwiną swoje umiejętności.

W przeciągu najbliższych tygodni powstanie „Centrum Szkoleniowe”, gdzie gracze z Mercedesa będą grać, ćwiczyć, czy też po prostu zdrowo się odżywiać – Niemcy doskonale zdają sobie sprawę, że w tym wypadku nie wystarczy wyłącznie grać, bo niezbędna jest odpowiednia kondycja fizyczna, dobre samopoczucie oraz zapewnienie odpowiedniego jedzenia.

Poniżej możecie spojrzeć na finał poprzedniego sezonu F1 Esports Series:

Źródło: https://www.mercedesamgf1.com/en/mercedes-amg-f1/amg-f1-news/amg-f1-article/news-mercedes-launches-esports-programme/

Tagi: F1 f1 2018 mercedes

Nie przegap