Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.08.2018 12:18
IGN popełniło plagiat? Serwis usunął recenzję Dead Cells po zarzutach YouTubera
1814V

IGN popełniło plagiat? Serwis usunął recenzję Dead Cells po zarzutach YouTubera

Dead Cells zgarnia doskonałe oceny (niektórzy pokusili się nawet na wystawienie 10/10), o czym pisaliśmy dzisiaj rano. Niestety wokół recenzji Dead Cells wyrosła też pewna kontrowersja.

YouTuber i recenzent Boomstick Gaming zarzuca redakcji IGN popełnienie plagiatu. Wg Boomstick Gaming jeden z redaktorów IGN skopiował spore części jego wideorecenzji Dead Cells, która została opublikowana tydzień wcześniej. 

Dead Cells zgarnia fenomenalne oceny!

O ile recenzja IGN różni się w początkowych akapitach od pracy Boomstick Gaming, to w dalszych fragmentach tekst staje się faktycznie bardzo podobny do tego, co przygotował mało znany YouTuber. Wystarczy posłuchać poniższego porównania (szczególnie od 3 minuty), by przekonać się, że podobieństwa są tu spore.

Autorem problematycznej recenzji IGN jest Filip Miucin, czyli jeden ze stałych redaktorów tego portalu. IGN usunęło w ostatnich godzinach recenzję Dead Cells ze swojej strony internetowej. Pod linkiem z recenzją pojawia się obecnie następujący komunikat:

"Traktujemy problem plagiatów bardzo poważnie jako grupa redaktorów i twórców, którzy cenią swoją i cudzą pracę. W związku z zarzutami, które pojawiły się w kontekście recenzji Dead Cells, wycofaliśmy ją tymczasowo z publikacji i badamy sprawę".

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-08-07-ign-removes-dead-cells-review-after-youtubers-plagiarism-accusations

Tagi: Dead Cells ign kontrowersje Motion Twin ns PC ps4 recenzja xone