Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.08.2018 20:27
Android 9 Pie dostępny od dzisiaj. Nowości, lista kompatybilnych smartfonów i więcej
4703V

Android 9 Pie dostępny od dzisiaj. Nowości, lista kompatybilnych smartfonów i więcej

Pierwsi sympatycy nowoczesnych technologii mogą od dzisiaj zapoznać się z nowym systemem. Teraz szybko zapominamy o Android P, ponieważ oficjalnie zaprezentowano Android 9 Pie. Poznajcie wszystkie szczegóły propozycji.

Zacznijmy od najważniejszego – kto od dzisiaj może pobrać i korzystać z Android 9 Pie? Niestety, tylko posiadacze Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel 2 i Google Pixel 2 XL sprawdzą nowe funkcje przygotowane przez korporację. To oczywiście nie koniec, jednak pozostali muszą czekać na wszystkie przygotowane przyjemności.

LG Q8 2018 zapowiedziany. Cena zachęca, specyfikacja nie rozpieszcza

Jesienią Android 9 Pe trafi na Essential Phone, Nokia 7 Plus, OnePlus 6, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21UD, Vivo X21, czy też na Xiaomi Mi Mix 2S, natomiast zimą zestawienie kompatybilnojch urządzeń zostanie powiększone o między innymi BQ Aquaris X2, BQ Aquaris X2 Pro, Xiaomi Mi A2, Xiaomi Mi A2 Lite, Nokia 8 Sirocco, Nokia 6, Xiaomi Mi A1 oraz Moto X4.

Zastanawiacie się, jakie nowości serwuje Android 9 Pie? Tak prezentują się najważniejsze innowacje:

  • Adaptacyjna bateria – Android 9 Pie będzie się pilnie przyglądał naszym działaniom i w rezultacie system zadecyduje, które aplikacje są faktycznie istotne dla użytkownika, a które można bez problemu zamknąć i zaoszczędzić baterię.
  • Adaptacyjna jasność ekranu – System nauczy się, w których momentach użytkownicy zmieniają podświetlenie ekranu i następnie sam będzie ustawiać w odpowiedni sposób jasność.
  • Aplikacje i akcje – W trakcie korzystania z aplikacji pojawi się nowa zakładka sugerująca rekomendowane działania. Całość działa na zasadzie „dymków” i przykładowo wchodząc do poszczególnego folderu zostaną podświetlone najczęściej wybierane gry, a gdy często dzwonicie do „mama” to klikając na słuchawkę pojawi się możliwość szybkiego wybierania rodzicielki.
  • Klasyfikowanie tekstu i inteligentne łączenie – System automatycznie będzie identyfikował treść lub wprowadzony tekst i wyłapie dodatkowe informacje typu: numery lotów oraz daty, które będą interaktywne.
  • Oddzielenie pracy od przyjemności – W Android 9 Pie pojawi się opcja, dzięki której zadecydujemy, z których aplikacji korzystamy podczas pracy i będą one dostępne po przełączeniu odpowiedniej zakładki.
  • Slices – To ciekawa funkcja, dzięki której użytkownicy otrzymają „wycinek” aplikacji na ekranie telefonu. Twórcy w tym wypadku chcą zaoferować użytkownikom szybsze wykonywanie działań i na ekranie smartfonu może pojawić się dynamiczna podpowiedź – przykładowo wpisując ulicę w Google z automatu otrzymamy odległość, która dzieli nas od tego miejsca.
  • Usprawniona nawigacja – Android 9 Pie wprowadzi odświeżoną nawigację. Program jest rozwijany przez inżynierów od ponad roku i zaoferuje „bardziej przystępne i łatwiejsze wyszukiwanie”

Źródło: https://android-developers.googleblog.com/2018/08/introducing-android-9-pie.html

Tagi: android android 9 pie Android P smartfony