SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.08.2018 21:55
Huawei wyprzedziło Apple w sprzedaży smartfonów
1799V

Huawei wyprzedziło Apple w sprzedaży smartfonów

Kilka lat temu to byłoby nie do pomyślenia. Dzisiaj jednak chińskie firmy mają się tak dobrze na rynku smartfonowym, że wyprzedzają nawet największych gigantów tej branży.

Chińską firmą, która zaliczyła w ostatnich latach niesamowity wzrost jest Huawei. Wg najnowszych dawnych Huawei jest obecnie drugim największym producentem smartfonów na świecie. Tym samym chińska firma wyprzedziła Apple w wyścigu na szczyt.

Samsung idzie na noże z Apple i nabija się z iPhone X

Wg danych IHS Markit dostawy smartfonów Huawei do sklepów na całym świecie wzrosły w ostatnim kwartale o 41% rok do roku. Sprzęt cieszy się szczególnym zainteresowaniem w Azji, gdzie sprzedaż wzrosła aż o 107% rok do roku. Huawei sprzedało w ostatnim kwartale 2018 roku aż 54 mln smartfonów na całym świecie.

Samsung utrzymuje pozycje lidera w światowym rankingu w kategorii sprzedaży smartfonów. Stało się tak nawet pomimo faktu, że firma sprzedała w ostatnim kwartale 10,8% mniej smartfonów niż w analogicznym okresie 2017 r.

Na trzecim miejscu rankingu sprzedaży smartfonów znajduje się obecnie Apple. Czwartą pozycję zajmuje Xiaomi, piątą Oppo, szóstą Vivo, siódmą LG a ósmą Motorola.

Źródło: https://www.techradar.com/news/huawei-overtakes-apple-to-become-worlds-2nd-biggest-smartphone-maker

Tagi: