Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.07.2018 16:02
Polska branża gier jest warta 26,2 mld zł. Cyberpunk 2077 ma w przyszłym roku zarobić 800 mln zł
874V

Polska branża gier jest warta 26,2 mld zł. Cyberpunk 2077 ma w przyszłym roku zarobić 800 mln zł

Forbes postanowił dokładnie przyjrzeć się rodzimym twórcom i zdaniem specjalistów polski rynek producentów gier jest już wart 26,2 mld złotych, a to dopiero początek pozytywnych informacji. Deweloperzy pracują nad wielkimi przygodami które osiągną zawrotne sukcesy.

137 mld dolarów przychodów przyniosą w tym roku gry wideo na całym świecie, 26,2 mld złotych jest warta dziś branża polskich producentów, 66 godzin potrzebowało 11 bit Studios by zwróciły się koszty stworzenia i marketingu Frostpunk, a 7 mld złotych wzrosła wycena CD Projektu po zaprezentowaniu zwiastuna Cyberpunk 2077.

Powyższe dane to początek ciekawych informacji przedstawionych w raporcie Forbesa, który jest dostępny na stronie redakcji – wystarczy potwierdzić chęć pobrania wpisując e-mail, a następnie klikając w przesłany odnośnik.

W raporcie pojawiasię ranking „Największych Polskich Producentów”, który oczywiście otwiera CD Projekt RED, czyli twórcy growych przygód Wiedźmina – zdaniem analityków Cyberpunk 2077 ma osiągnąć nawet 800 zł zysku w przyszłym roku.

„Stąd dziś tak duże oczekiwania wobec kolejnej produkcji „Cyberpunk 2077”, która tak bardzo rozgrzewa wycenę spółki: na przyszły rok analitycy spodziewają się nawet 800 mln zł zysku netto.”

W dokładnej analizie poddano przychody każdej z części Wiedźmina – każda kolejna przygoda zarobiła więcej, ale oczywiście to Dziki Gon zanotował najlepszy rezultat, dzięki któremu o polskim zespole usłyszeli gracze z całego świata.

Tak prezentuje się najlepsza dziesiątka producentów w rankingu:

Wśród przedstawionych informacji nie mogło zabraknąć szczegółów porażki CI Games, które w zaledwie sześć tygodni po premierze Sniper Ghost Warrior 3 miało stracić 280 mln zł kapitalizacji.

Zdaniem raportu w 2017 roku w Polsce grało 16 mln zainteresowanych, a polski rynek gier uplasował się na 23 miejscu w światowym rankingu generując przychody 489,2 mln dolarów w skali roku.

Źródło: https://www.forbes.pl/biznes/najwieksi-polscy-producenci-gier-raport-forbesa/7q30dm3

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 Dying Light 2 polska polska branża gier Techland