SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2018 08:01
Nightflyers od Netflix na mocnym zwiastunie. Serial na podstawie powieści George’a R.R. Martina
2783V

Nightflyers od Netflix na zwiastunie. Serial na podstawie powieści George’a R.R. Martina

Netflix jednocześnie kreuje dziesiątki oryginalnych produkcji, ale jednym z najważniejszych jest bez wątpienia Nightflyers. Firma w końcu zdecydowała się na dłuższą prezentację serialu, który wkrótce trafi do wszystkich subskrybentów usługi.

O Nightflyers miałem już okazję pisać na portalu kilkukrotnie. To jedna z najciekawszych produkcji tworzonych przez Netflix, ponieważ firma w tym wypadku korzysta z powieści George’a R.R. Martina. Ojciec „Gry o Tron” czuwa nad projektem.

Narcos: Mexico jeszcze w tym roku. Netflix zdradza konkrety

Już w 2016 roku pojawiły się informacje dotyczące serialu Nightflyers. Produkcją zajęło się Syfy, a przygoda miała być adaptacją filmu z 1987 roku. George R.R. Martin nie mógł być bezpośrednio związany z twórczością ze względu na umowę z HBO, jednak jako producent wykonawczy opiekował się koncepcją. W międzyczasie pomysłem zainteresował się Netflix, który stał się współproducentem i zyskał prawa do emisji opowieści.

Nightflyers to thriller psychologiczny stworzony na podstawie powieści uznanego pisarza, który przedstawił losy badaczy. Zadaniem specjalistów było przejęcie tajemniczego statku obcych:

„W przeddzień zniszczenia Ziemi ekipa badaczy wyrusza w podróż w otchłań kosmiczną na pokładzie Nightflyera — najnowocześniejszego statku kosmicznego w galaktyce. Ich misją jest przejęcie tajemniczego statku obcych, gdzie może znajdować się klucz do przetrwania ludzkości. Jednak im bliżej celu, tym więcej tajemniczych sił i wydarzeń zagraża powodzeniu przedsięwzięcia.”

W końcu otrzymaliśmy dłuższy zwiastun Nightflyers, który zapowiada wydarzenia i w sumie całość wygląda naprawdę intrygująco. Niestety, nadal nie poznaliśmy daty premiery, ale serial „wkrótce” trafi na platformę.

Źródło: YouTube.com

Tagi: George R.R. Martin netflix nightflyers serial zwiastun