SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.07.2018 10:27
Nowy Xbox ma zadebiutować przed PlayStation 5. Kolejne źródło potwierdza pełną Wsteczną Kompatybilność
4034V

Nowy Xbox ma zadebiutować przed PlayStation 5. Kolejne źródło potwierdza pełną Wsteczną Kompatybilność

Kolejne źródło donosi o interesującej sytuacji dotyczącej nowej generacji. Microsoft ma nie patrzeć na konkurencje i firma jeszcze przed urządzeniem Sony zamierza wrzucić nowego Xboksa na rynek. Jeśli ta wiadomość zostanie potwierdzona, to wkrótce będziemy świadkami interesujących ruchów.

Microsoft oficjalnie mówi o przygotowaniu następcy Xboksa One. Urządzenie o roboczej nazwie „Scarlett” może okazać się nawet zestawem sprzętów, jednak na konkrety dotyczące propozycji musimy zaczekać przynajmniej kilka kolejnych miesięcy.

Xbox Scarlett może okazać się najlepszą konsolą Microsoftu. Wszystkie informacje o nowej generacji

Phil Spencer podczas wystąpienia na E3 2018 wspomniał o nowym Xboksie nie bez powodu – firma już przygotowuje graczy na konsolę, o której wkrótce będzie bardzo głośno. W sprawie urządzenia wypowiedział się Michael Pachter i analityk jest przekonany, że Amerykanie nie chcą czekać na konkurencje i zamierzają wspierać swój wielki katalog produkcji ze Wstecznej Kompatybilności:

„Jestem pewien, że Microsoft zamierza wydać konsolę jako pierwszy i jestem również przekonany, że nowy Xbox będzie Wstecznie Kompatybilny z dowolnym oprogramowaniem z Xboksa One X.”

Microsoft nie bez powodu rozwija Wsteczną Kompatybilność, ponieważ firma zamierza dzielić gry pomiędzy nowym Xboksem, Xboksem One X, Xboksem One S, Xboksem One i oczywiście pierwszym Xboksem.

Informacje o nowym sprzęcie mogą być kłopotliwe dla świeżych posiadaczy Xboksów One X, ale musicie pamiętać, że XOneX to nadal ósma generacja, która w sumie debiutowała już w 2013 roku… Przedstawiciel Wedbush Securities wspomniał również o potencjalnej dacie premiery – Microsoft może wrzucić konsolę w 2020 roku, ale jeśli Sony zdecyduje się na podobny ruch, to zespół Phila Spencera ma przyspieszyć swoje działanie.

Zdaniem Pachtera niezwykle ważne w tym wypadku jest wyprzedzenie Sony i w rezultacie kolejne miesiące dla sympatyków gier będą niezwykle ciekawe. Xbox Scarlett na E3 2019? Brzmi jak ciekawy plan.

Źródło: https://gamingbolt.com/microsoft-intends-to-launch-next-xbox-before-ps5-says-michael-pachter

Tagi: Michael Pachter microsoft playstation 5 wsteczna kompatybilność xbox next xbox one xbox scarlet