Western Digital zamyka swoją uznaną fabrykę. Firma rezygnuje z HDD i skupi się na SSD

Technologie
1003V
Western Digital zamyka swoją uznaną fabrykę. Firma rezygnuje z HDD i skupi się na SSD
Wojciech Gruszczyk | 18.07.2018, 11:07

W stosunkowo niedalekiej przyszłości będziemy świadkami kolejnej „zmiany pokoleniowej”. Western Digital zdecydowało się zrezygnować z produkcji dysków HDD w swojej cenionej fabryce, ponieważ firma skupi się teraz na przygotowaniu formatu SSD.

Dyski talerzowe odchodzą do lamusa? Nie jest to raczej wielkie zaskoczenie. Napędy półprzewodnikowe oferują prawdziwą nową generację, a systematyczne obniżanie ceny sprawia, że w niedalekiej przyszłości klienci całkowicie zrezygnują ze staroszkolnego HDD.

SD Express. 128 TB na karcie SD z prędkością wyższą od dysków SSD!

Najlepszym dowodem na potwierdzenie powyższych słów jest ruch Western Digital – firma po ponad 20 latach ogłosiła zakończenie produkcji HDD w malezyjskim Petaling Jaya. Fabryka będzie przygotowywać urządzenia do końca roku, ale warto zaznaczyć, że WD przygotowuje HDD w jeszcze dwóch kolejnych zakładach.

„Western Digital Corporation nieustannie ocenia i przekształca swoją działalność, by dostarczyć klientom wartość i pozostać konkurencyjnym jako lider w dziedzinie technologii przetwarzania danych. Transformacja ta wymaga od firmy podjęcia trudnych, ale ważnych działań, w tym optymalizacji wielkoskalowych zakładów produkcyjnych w całej Azji.”

Powyższe słowa wypowiedział dyrektor zarządzający Western Digital Malezja – Gouw Kim San. Sytuacja jest naprawdę interesująca, ponieważ WD zamykając swoją fabrykę w Malezji pokazuje światu, że nadszedł koniec ery HDD.

Western Digital skupi się teraz na produkcji SDD i pamięci NAND, więc w Penang zostanie utworzony drugi zakład, który zajmie się tworzeniem dysków półprzewodnikowych. W Malezji pozostanie jeszcze „Centrum Doskonałości”, w którym pracownicy będą opracowywać nowe technologie.

Źródło: https://www.thestar.com.my/tech/tech-news/2018/07/18/western-digital-to-close-down-its-iconic-pj-factory-this-year/

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych