Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.07.2018 08:43
Battlefield 5 z otwartą betą. DICE wykorzysta ostatnie testy do ulepszenia gry
2151V

Battlefield 5 z otwartą betą. DICE wykorzysta ostatnie testy do ulepszenia gry

Zamknięte testy Battlefield 5 okazały się sporym sukcesem. DICE zebrało sporo informacji zwrotnych od graczy, dzięki którym najnowsza gra Szwedów ma zostać znacząco ulepszona. Studio wspomniało również o otwartych testach, które odbędą się przed premierą gry.

19 października odbędzie się premiera Battlefield 5. DICE zaoferuje graczom pełnoprawną kampanię, rozbudowany tryb sieciowy, a wszystkie dodatki przygotowywane dla gry będą dostępne za darmo. Studio planuje nawet zaoferować graczom rywalizację Battle Royale.

Battlefield 1 i Battlefield 4 z darmowymi dodatkami

Deweloperzy są zadowoleni z wyników zamkniętych testów i firma jeszcze przed debiutem zamierza zaprosić graczy na wielkie testowanie. DICE potwierdziło zorganizowanie otwartej bety na początku września, więc w tym czasie z tytułem zapoznają się wszyscy zainteresowani gracze na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych.

Jeśli zamierzacie wybrać się na gamescom 2018, to właśnie w Kolonii zostanie zaprezentowana najświeższa wersja gry, która wykorzysta informacje zwrotne zdobyte od fanów z całego świata. Studio zamierza skupić się na kilku elementach – między innymi amunicji, wskrzeszeniach, zabijaniu oraz potężnych pojazdach.

Twórcy uważają, że graczom spodobał się mniejszy dostęp do amunicji i aktualnie zespół zamierza dostosować liczbę kul dorzucanych do magazynków poszczególnych rodzajów broni. W przypadku wskrzeszeń autorzy sprawią, że ożywianie przez znajomego będzie około 2,5 sekundy szybsze, a teraz programiści dostosowują pracę medyków. Firma zajęła się również poprawą pewnego opóźnienia które pojawiło się podczas wskrzeszenia.

DICE jednocześnie podkreśla, że w przypadku „Time to Kill”, czyli czasu niezbędnego do zabicia pojawiły się mieszane głosy – niektórzy uważają, że bronie za szybko radzą sobie z rywalami, a kolejni są zadowoleni z zaprezentowanego systemu. Twórcy będą wciąż ulepszać TTK, jednak Szwedzi podkreślają, że w Battlefield 5 zabijanie nie jest zależne wyłącznie od broni – musimy pamiętać o miejscu wystrzału, trafianiu w odpowiednie miejsca, czy też nawet od trybu gry. W niektórych wariantach zabawy jest łatwiej zginąć, ponieważ jesteśmy atakowani przez większą liczbę graczy na mniejszym terenie, więc autorzy muszą wziąć pod uwagę te wszystkie detale.

Źródło: https://wccftech.com/battlefield-v-open-beta-early-september/

Tagi: