SKLEP
Roger Żochowski Roger Żochowski 15.07.2018 11:40
Fani przecierają oczy - Wolfenstein II na steamie sprzedało się słabo
2879V

Fani przecierają oczy - Wolfenstein II na steamie sprzedało się słabo

Nie tak dawno do Sieci wyciekły dane z serwisu Steam, które sugerują, że Wolfenstein II sprzedał się naprawdę słabo na platformie PC. Zwłaszcza porównując grę z danymi dotyczącymi innych gier Bethesdy.
 

Zacznijmy od tego, że mimo bardzo pozytywnego przyjęcia przez dziennikarzy i samych graczy, raporty NPD potwierdziły, że gra nie była w stanie wbić się na dłużej nawet do 10 najlepiej sprzedających się tytułów w październiku (data premiery) w sprzedaży detalicznej. Podążając tym samym śladami Prey, kolejnego tytułu Bethesdy, który również nie mógł poszczycić się oszałamiającą sprzedażą. Niedawny wyciek danych ze Steam to kolejny cios - po Wolfenstein II The New Colossus sięgnęło zaledwie 549 457 graczy. A patrząc na analogiczny okres w przypadku pierwszej części - jest to ponad milion mniej sprzedanych kopii.

Poniżej możecie zobaczyć jak wynik ten prezentuje się w porównaniu z innymi tytułami Bethesdy. 

DOOM – 3,197,626
Wolfenstein: The New Order – 1,819,928
Prey – 704,179
Wolfenstein: The Old Blood – 600,610
Wolfenstein II: The New Colossus – 549,457
The Evil Within 2 – 227,653

Jak widzicie gra sprzedała się gorzej niż samodzielny dodatek do jedynki. Oczywiście te liczby nie obejmują sprzedaży na PS4 i Xbox One, która z tego co wiadomo jest wyższa,  nie mówiąc o sprzedaży detalicznej na PC. Wyniki jasno jednak pokazują, że w przypadku komputerów popyt na serię znacznie spadł od czasów pierwszej części. 

Mimo to Bethesda zapowiedziała na tegorocznych targach E3 spin-off serii. Jego akcja zostanie osadzona w roku 1980, 19 lat po tym, jak B.J. Blazkowicz rozpoczął kolejną rewolucję amerykańską, znaną z gry Wolfenstein II: The New Colossus. W produkcji gracze wcielą się w dwójkę bliźniaczek – Jess lub Soph, czyli córki słynnego bohatera.


 

Tagi: