Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.07.2018 14:15
CD Projekt wciąż rośnie. Producent Wiedźmina większy od kolejnego państwowego giganta
2459V

CD Projekt wciąż rośnie. Producent Wiedźmina większy od kolejnego państwowego giganta

Szefowie CD Projektu wciąż nie mogą narzekać na wieści z Giełdy Papierów Wartościowych. Twórcy growych przygód Wiedźmina zyskali na wartości kolejny miliard i w rezultacie firma jest więcej warta od KGHM.

Ostatnie miesiące dla CD Projektu są bardzo pozytywne. Producenci rozpoczynają kampanię marketingową Cyberpunk 2077 i wartość firmy systematycznie rośnie – aktualnie jedna akcja kosztuje aż 187,80 zł, gdy w 2013 roku inwestorzy musieli wyłożyć zaledwie 9,32 zł.

Wiedźmin 4 nie powstanie, ale CD Projekt RED chce rozwijać uniwersum. Cyberpunk 2077 ma ustaloną datę premiery

Jak celnie dostrzegał Adam Torchała z Bankier.pl, CD Projekt jest aktualnie wyceniany na 18 mld zł i firma może pochwalić się ósmym miejscem na warszawskiej giełdzie. Wynik pozwolił przeskoczyć w rankingu KGHM (jeden z największych na świecie producentów miedzi i srebra) – CD Projekt jest wart o 400 mln zł więcej. CD Projekt jest nawet „większy” od PGE, który aktualnie jest wyceniany na 17,9 mld zł.

Oczywiście trudno porównywać wspomniane spółki, jednak warto zwrócić uwagę, że CD Projekt wciąż rośnie, a kolejne miesiące mogą przynieść kolejne pozytywne informacje. Na zbliżającym się gamescomie (21-25 sierpnia) odbędzie się kolejna prezentacja Cyberpunk 2077 i w niedalekiej przyszłości studio powinno pokazać pierwszy fragment rozgrywki z oczekiwanej przygody.

Jeśli CD Projekt dobrze rozegra kolejne miesiące, to firma będzie cieszyć się kolejnymi rekordami na Giełdzie Papierów Wartościowych.

CD Projekt Giełda

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 giełda wiedźmin