SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2018 14:31
Commandos wraca! Wydawca obiecuje nowe przygody i powrót uznanych gier
1165V

Commandos wraca! Wydawca obiecuje nowe przygody i powrót uznanych gier

Fantastyczna wiadomość dla fanów serii Commandos. Kalypso Media nabyło prawa do całego uniwersum i wydawca zaoferuje nowe przygody komandosów. Gracze mogą liczyć na opowieści, które trafią na konsole oraz komputery klasy PC.

W 1998 roku na rynku zadebiutowała produkcja zatytułowana Commandos: Za linią wroga, która zyskała popularność wśród sympatyków taktycznych strategii. Twórcy przygotowali jeszcze kilka odsłon, jednak od 2006 roku gracze czekają na pełnoprawną kontynuację.

Tropico 6 oficjalnie. Gra zmierza na trzy platformy

Wielkie oczekiwanie powinno zostać wkrótce zakończone. Kalypso Media potwierdziło nabycie praw do serii Commandos i deweloperzy mogą teraz zająć się przygotowaniem stosownych reedycji oraz nowych przygód. Firma w zasadzie przejęła Pyro Studios, więc jednocześnie wydawca dołączył do swojego katalogu marki Imperial Glory oraz Praetorians.

„Jesteśmy bardzo dumni i niezmiernie zaszczyceni, że możemy dodać do portfolio Kalypso Media takie marki jak Commandos, Praetorians oraz Imperial Glory. Szanse jakie wynikają z tego przejęcia pomogą stworzyć możliwe najlepsze warunki dla dalszego rozwoju Kalypso Media.”

Powyższe słowa wypowiedział Simon Hellwig, założyciel i globalny dyrektor zarządzający Kalypso Media Group, który jednocześnie podkreślił, że obowiązkiem jego firmy jest teraz „ożywienie i dalszy rozwój tych ukochanych przez graczy z całego świata gier”.

„Oczywiście będzie to obejmowało opracowanie nowych gier dla wszystkich platform, ale także obszerne adaptacje istniejących tytułów z wykorzystaniem współczesnych technologii oraz urządzeń.”

Na konkretne zapowiedzi musimy jeszcze zaczekać, ale mogę to śmiało powiedzieć – Commandos powróci!

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Commandos kalypso media