Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2018 16:07
Major w Katowicach! Najważniejszy turniej CS:GO odbędzie się Polsce
1717V

Major w Katowicach na IEM 2019! Najważniejszy turniej CS:GO odbędzie się w Polsce

Najlepsze drużyny Counter-Strike: Global Offensive zawitają do Polski. Katowice ponownie staną się światową areną sportów elektronicznych i sympatycy esportu przez kilkanaście dni będą obserwować zmagania na najwyższym poziomie.

Od kilku dni przedstawiciele ESL wspominali o wielkim wydarzeniu i w końcu otrzymaliśmy szczegóły. W przyszłym roku będziemy świadkami Majora, który odbędzie się w Polsce! To wyjątkowa dobra wiadomość dla graczy oraz fanów esportu.

Steam ujawnia najpopularniejsze gry 2018 roku

CS:GO Major Championships to turnieje zwane „Majorami”, w których pula nagród wynosi 1 mln dolarów. Sponsorami wydarzenia jest Valve, jednak firma zatrudnia różne organizacje do przygotowania samych imprez.

W dniach 21-24 lutego i 28 lutego-3 marca odbędzie się Intel Extreme Masters Katowice 2019 i wydarzenie będzie turniejem Valve Major! 

Przez trzy tygodnie — między 14 lutego, a 3 marca 2019 r. —24 najlepsze drużyny z całego świata będą rywalizować o lwią część puli nagród o wartości 1 miliona dolarów oraz tytuł Mistrza Świata IEM:

- 14-20 lutego: Podczas Challengers Stage, 16 zespołów weźmie udział w odbywającym się w ESL Arenie w Katowicach pierwszym etapie zawodów.

- 21-24 lutego: W czasie Legends Stage, 16 najlepszych drużyn będzie walczyć na żywo przed ponad 1000 fanów zgromadzonym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) o awans do play-offów.

- 28 lutego – 3 marca: Champions Stage będzie czterodniową fazą finałową w systemie play-off, która odbędzie w legendarnym Spodku. To właśnie tam zostanie wyłoniony nowy Mistrz Świata.

Szykuje się wyjątkowa impreza dla wszystkich fanów Counter-Strike: Global Offensive, podczas której zobaczymy najlepsze drużyny z całego świata – Major to ostateczny przystanek w karierze każdego gracza CS:GO.

Major w Katowicach będzie trwał aż trzy tygodnie! Na początku gracze zawalczą w ESL Arenie, gdzie odbędą się zamknięte kwalifikacje, ale już grupy zostaną rozegrane w Spodku z udziałem kibiców – pierwszy raz w historii Majora! Widzowie otrzymają możliwość zobaczenia wielu wyjątkowych spotkań.

Tak imprezę zapowiedział Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL: 

IEM Katowice stał się jednym z najbardziej znanych esportowych turniejów na świecie. Spodziewam się, że połączenie dziedzictwa IEM z powagą Mistrzostw Valve Major sprawi, że będzie to najbardziej widowiskowe wydarzenie IEM w historii.

Kilka słów dodał John Bonini, Vice President and General Manager of the VR, Gaming and Esports Group w Intelu:

Intel Extreme Masters Katowice łączy najlepszych graczy, fanów i technologie, co roku przewyższając oczekiwania gamingowej społeczności. Podczas mistrzostw Valve Major w CS:GO w 2019 roku dostarczymy naszym fanom oglądającym rozgrywki na żywo oraz w internecie jeszcze więcej emocji — od elitarnego turnieju po najlepsze gamingowe technologie.

Jeszcze przed tym show zobaczymy FACEIT Major: London 2018, który odbędzie się w dniach 5-23 września i podczas imprezy zobaczymy między innymi Virtus.pro. Polacy nie są już „Legendami”, ale otrzymają możliwość zakwalifikowania się do turnieju głównego.

Tak prezentuje się lista ostatnich Majorów:

  • MLG Major Championship: Columbus 2016 - 500 tysięcy dolarów dla LG
  • ESL One: Cologne 2016 - 500 tysięcy dolarów dla SK Gaming
  • ELEAGUE Major: Atlanta 2017 - 500 tysięcy dolarów dla Astralis
  • PGL Major Kraków 2017 - 500 tysięcy dolarów dla Gambit
  • ELEAGUE Major: Boston 2018 - 500 tysięcy dolarów dla C9  

Tagi: Counter-Strike: Global Offensive cs go cs: go e-sport Esport major nelson turniej Valve