Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.07.2018 19:49
Shenmue 1 & 2 tylko w 30 fps. Szczegóły techniczne i wymagania sprzętowe
1612V

Shenmue 1 & 2 tylko w 30 fps. Szczegóły techniczne i wymagania sprzętowe

Wczoraj poznaliśmy datę premiery i cenę Shenmue 1 & 2. Teraz pora na konkretne techniczne informacje dotyczące tej wyczekiwanej przez wielu graczy kompilacji.

Sega przygotowała stronę, na której firma podaje szczegóły techniczne Shenmue 1 & 2. Z informacji podanej przez japońskiego wydawcę wynika, że korporacja wykorzystała w przypadku Shenmue II kod źródłowy z wersji wydanej na Xboksa. To zapewnia nam dodatkowe funkcje, takie jak system robienia zrzutów ekranowych, rozmaite graficzne filtry i "poprawiony antyaliasing".

Shenmue 1 & 2 z ceną i datą premiery

Jeśli chodzi o oba wydania Shenmue, to otrzymamy w nich wybór japońskich lub angielskich głosów (dubbing). Save'y zapisane w Shenmue będzie można wykorzystać w Shenmue 2 (na wszystkich platformach). Gracze będą mogli też zapisywać stan gry w dowolnym miejscu. Deweloperzy zadbali też oprócz podbicia rozdzielczości o ulepszony interfejs, nowe efekty post-processingu i pełne wsparcie dla systemów osiągnięć/trofeów na wszystkich platformach. Sega zapewnia też "współczesny schemat sterowania", czyli opcję poruszania bohaterem z pomocą lewej gałki analogowej, a nie tylko D-pada.

Niestety obie części Shenmue zadziałają w 30 klatkach na sekundę. Wg Segi zostało to zakodowane w kodzie źródłowym i wszelkie odstępstwa od 30 fps wywoływałyby duże problemy. Akcję będziemy śledzić w standardowych obecnie proporcjach ekranu 16:9. Proporcje 4:3 (z czarnymi pasami po bokach) będą wyświetlane w trakcie cutscenek.

Sega obwieściła również na swojej stronie, że w Shenmue 1 & 2 wystąpią wszystkie gry arcade'owe, które dostępne były w oryginalnych wydaniach Shenmue. 

Poniżej znajdziecie minimalne wymagania sprzętowe do odpalenia Shenmue 1 & 2.

  • System operacyjny: Windows 7 64Bit
  • Procesor: Intel i3-560/AMD FX-4300
  • RAM: 4 GB 
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti (1GB Vram)/AMD Radeon 6990
  • DirectX: Version 11
  • Miejsce na HDD: 30 GB

Tagi: Sega Shenmue shenmue 1 & 2