Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.07.2018 10:40
BioWare nie chce wracać do serii Star Wars. Priorytetem Dragon Age i Mass Effect
1768V

BioWare nie chce wracać do serii Star Wars. Priorytetem Dragon Age i Mass Effect

Anthem to najważniejsza produkcja BioWare, która może zawarzyć o istnieniu zespołu, ale deweloperzy małymi krokami rozmyślają o kolejnych decyzjach. Firma nie chce brnąć w świat Gwiezdnych Wojen i woli rozwijać swoje dwie uznane marki.

Mass Effect Andromeda okazała się porażką, przez którą BioWare popadło w kłopoty. Electronic Arts zamknęło jeden z oddziałów studia i wszyscy deweloperzy zostali oddelegowani do kreowania Anthem. Twórcy mówią wprost, że to najważniejszy projekt w historii zespołu.

Anthem. Data premiery, zwiastun, gameplay i konkrety nowego IP od BioWare

Gra według pierwszych opinii ma sporą szansę na sukces, bo studio w końcu przygotowało ciekawą i angażującą rozgrywkę, która w dodatku zaprasza graczy do nowego świata. Kreowanie nowej marki to niezwykle wymagające zadanie, jednak wiele na to wskazuje, że BioWare tym razem nie zawiedzie.

Twórcy mogą w tej sytuacji myśleć o kolejnym kroku i jak się okazuje – zespół nie zamierza brnąć w uniwersum Gwiezdnych Wojen. BioWare po ewentualnym sukcesie Anthem może powrócić do swoich dwóch uznanych IP:

„Jeśli chodzi o Dragon Age i Mass Effect, chcemy wrócić do nich najszybciej jak to możliwe. Mass Effect jest z pewnością grą, do której chcę wrócić. […] To moje dziecko. Pomogłem stworzyć Mass Effect, więc oczywiście zamierzam wrócić do tej marki w odpowiednim momencie.”

Powyższe słowa wypowiedział oczywiście Casey Hudson – główny menadżer BioWare – który podkreśla, że choć jego studio jest naprawdę duże, to wciąż pojawia się wiele pomysłów na gry. Producenci muszą wybierać najlepszą dla siebie propozycje i choć Kanadyjczyk uwielbia tworzenie Knights of the Old Republic, to jednak nie ukrywa, że jego priorytety są inne.

To oczywiście dobra wiadomość dla fanów wspomnianych IP, ale zła informacja dla graczy, którzy wierzyli, że BioWare może pracować nad nowym RPG w świecie Gwiezdnych Wojen.

Źródło: https://wccftech.com/bioware-new-star-wars-unlikely/

Tagi: bioware dragon age gwiezdne wojny mass effect star wars