Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2018 16:10
Starfield zaoferuje nową generację rozgrywki. Gra trafi na nowe konsole
1736V

Starfield zaoferuje nową generację rozgrywki. Gra trafi na nowe konsole

Bethesda podczas E3 zapowiedziała zupełnie nową markę i zarazem potwierdziła wyczekiwaną od wielu lat produkcję. W trakcie prezentacji tytuł został określony jako „nowa generacja” i ten zwrot odnosi się do dwóch elementów.  

O Starfield słyszymy od dobrych kilku lat, bo już pięć lat temu Bethesda zarejestrowała tajemniczy znak towarowy, jednak pierwsze przymiarki do nowej gry sięgają znacznie dalej. Już w 2004 roku studio rozważało przygotowanie tej pozycji.

The Elder Scrolls 6 ma już datę premiery, ale Todd Howard nie podaje szczegółów

W 2004 roku Bethesda stanęła przed zadaniem stworzenia wielkiego RPG-a – firma mogła dalej rozwijać post-apokaliptyczny świat lub rozpocząć przygotowanie zupełnie nowego tytułu oblanego sosem science-fiction. Jak wiadomo deweloperzy zdecydowali się podążyć drogą zniszczonej planety.

Sytuację postanowił wyjaśnić Todd Howard, który podkreślił, że w zasadzie od tego czasu trwały w Bethesdzie rozważania dotyczące kolejnej marki. Jest to ważna chwila dla producenta, ponieważ firma pierwszy raz od 25 lat ujawniła zupełnie nowe IP.

Przedstawiciel Bethesdy podkreślił, że słowa „nowa generacja” nie padły podczas E3 bez powodu, ponieważ oznacza to tak naprawdę dwie rzeczy – sprzęt (w tym narzędzia od deweloperów) oraz samą rozgrywkę.

Gracze podczas rozgrywki w Starfield mają poczuć, że mają kontakt z zupełnie nową generacją RPG-ów, ale aktualnie studio nie podjęło decyzji, czy wrzuci historię na PlayStation 4 i Xboksa One. Howard podkreślił, że jego zespół rozwija tytuł z myślą o nowych urządzeniach, jednak nie zapadły ostateczne jeszcze decyzje.

Czy faktycznie możemy liczyć na premierę Starfield na PS4 i XOne? Szczerze wątpię, ponieważ Bethesda wciąż rozbudowuje projekt, a jak wiadomo już w 2020 roku na rynku mają zadebiutować nowe konsole, więc firma w odpowiednim momencie powinna skupić się wyłącznie na mocnych i nadciągających urządzeniach.

Jednego możemy być pewni – Starfield to będzie prawdziwa rewolucja w gatunku.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-07-02-bethesda-new-ip-starfield-next-generation-todd-howard

Tagi: Bethesda Starfield Todd Howard