Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2018 15:01
Star Wars w otwartym świecie rozwijany przez doświadczoną ekipę. Studio ma ogrom materiałów z porzuconej gry
851V

Star Wars w otwartym świecie rozwijany przez doświadczoną ekipę. Studio ma ogrom materiałów z porzuconej gry

Electronic Arts zdecydowało się porzucić fabularną produkcję w świecie Star Wars i zdaniem Amy Hennig deweloperzy skupiają się teraz na otwartym świecie, jednak zespół odpowiedzialny za grę ma mnóstwo materiałów, z których może korzystać przy tworzeniu tytułu.

Elektronicy nadal posiadają wyłączność na tworzenie growych opowieści z Anakinem Skywalkerem w roli głównej, ale korporacja nie zamierza podobno brnąć w fabularne przygody i projekt „Star Wars Uncharted” został porzucony. Mimo to gra może okazać się sporą przyjemnością dla miłośników uniwersum.

Amy Hennig nie pracuje już w Electronic Arts. EA Vancouver stawia na otwarty świat

W sprawie tytułu wypowiedziała się Jade Raymond, która postanowiła wspomnieć o zespole rozwijającym grę –  w EA Vancouver znajdują się twórcy odpowiedzialni za rozwój następujących serii: Skate, SSX, Need For Speed, Sleeping Dogs, czy też Prototype.

Człon zespołu to oczywiście ekipa EA Black Box (Need for Speed / Skate), jednak zespół od 2013 roku jest częścią kanadyjskiego oddziału Electronic Arts i ekipa w tym czasie została poszerzona o między innymi twórców nowego, dużego IP w otwartym świecie, które nigdy nie zostało ujawniony.  EA zdecydowało się oddelegować do gry duży zespół odpowiedzialny za wiele „niesportowych” produkcji Electronic Arts.

Aktualnie wciąż musimy czekać na potwierdzenie konkretów, ale EA Vancouver otrzymało od Visceral Games trzy terabajty danych – firma rozwijając odłożony na półkę projekt stworzyła mnóstwo artworków, assetów i wiele „świetnych postaci”. Raymond, która odpowiada za nowy projekt w wielkim świecie, potwierdziła, że jej zespół wykorzysta część pracy od ekipy Amy Hennig.

Źródło: https://gamingbolt.com/new-open-world-star-wars-game-will-focus-on-player-agency

Tagi: amy hennig Electronic Arts gwiezdne wojny star wars