Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2018 17:41
Temtem trafi także na konsole. Posiadacze PlayStation 4 bez cross-platformowej rozgrywki
509V

Temtem trafi także na konsole. Posiadacze PlayStation 4 bez cross-platformowej rozgrywki

Klon Pokemonów okazał się hitem Kickstartera. Temtem zebrało już ponad 400 tysięcy dolarów i dzięki tej gotówce deweloperzy zaoferują między innymi grę w wersji na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switch oraz oczywiście komputery osobiste.

O Temtem miałem okazję pisać na portalu już dwukrotnie – jest to w zasadzie klon Pokemonów, w którym będziemy łapać tytułowe stworki, walczyć, ulepszać i brać udział w najróżniejszych aktywnościach. Twórcy nie ukrywają swojej mocnej inspiracji grą Japończyków.

Temtem to kapitalnie wyglądająca kopia Pokemonów

Autorzy Temtem chcieli zebrać 70 tysięcy dolarów na stworzenie przygody, a na trzy dni przed zakończeniem zbiórki, studio ma już 414 tysięcy dolarów. Ta kwota pozwoli przygotować nie tylko wersję na PC, ale gracze mogą liczyć również na edycję przeznaczoną na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switcha.

Temtem w mocny sposób skupi się na sieciowych elementach – autorzy pozwolą nam biegać po świecie razem ze znajomymi, wykonywać zadania w kooperacji, czy po prostu walczyć w różnych pojedynkach z kumplami. Crema postanowiło nawet wykorzystać możliwości cross-platformowej rozgrywki i gra zaoferuje wspólne serwery na PC, NS i XOne – posiadacze PS4 nie mogą liczyć na takie przyjemności.

Za dodatkową gotówkę producenci stworzą także trudniejszy poziom wyzwań, bar z mini grami, mityczne Temtem, mounty, opcję powtórek, a nawet kluby (gildie) z bitwami klubów. Producenci zaprezentowali jeszcze jedne próg – za 500 tysięcy dolarów autorzy mogliby stworzyć turnieje wewnątrz pozycji.

Premiera Temtem odbędzie się w przyszłym roku i miłośnicy serii Pokemon powinni przyglądać się temu projektowi, bo może to być ciekawa odskocznia od łapania japońskich stworków.

Tagi: Crema Temtem zapowiedz