Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2018 16:38
Valve tworzy własne Steam Spy. Firma chce przedstawić dokładniejsze dane
418V

Valve tworzy własne Steam Spy. Firma chce przedstawić dokładniejsze dane

Valve rozwija właśnie kilka dużych produkcji, ale firma nie zapomina o Steam. Inżynierowie opracowują platformę, która pozwoli lepiej badać sprzedaż gier i zaoferuje deweloperom pełne dane dotyczące wydanych tytułów.

Systematycznie na Steam debiutują  wielkie oraz mniejsze produkcje. Platforma Valve dominuje na rynku PC, jednak tak naprawdę firma nie oferuje odpowiednich narzędzi diagnostycznych dla deweloperów i wydawcy oraz producenci korzystają z między innymi Steam Spy.

The Crew 2 z problemem na Steam. Gracze nie mogą zacząć zabawy

W kwietniu byliśmy świadkami sporego zamieszania związanego ze Steam Spy. Serwis na kilka dni zniknął z Sieci z powodu zmian narzuconych przez Valve, jednak firma zdecydowała się wykorzystać nowy algorytm i wróciła do gry.

Jak się okazuje zmiany narzucone przez Valve nie tylko miały chronić użytkowników Steam, a w pewien sposób zapowiadały nieuniknione – ekipa Gabe’a Newella pracuje nad odpowiedzią dla Steam Spy, która w dodatku zaoferuje znacznie dokładniejsze dane.

Informacją podzielił się Jan-Peter Ewert, który przemawiał podczas Business Conference for Games Industry w Rosji. Szef ds. rozwoju i biznesu z Valve nie ukrywa, że jego zdaniem dane uzyskane przez Steam Spy są bardzo rozbieżne – czasami informacje są dobre, a innym razem bardzo niedokładne.

Inżynierowie pracują teraz nad nowymi narzędziami i sposobami wyciągnięcia ze Steam danych, które pozwolą deweloperom uzyskać jak najdokładniejsze informacje dotyczące swoich pozycji. Aktualnie nie otrzymaliśmy konkretów dotyczących premiery „lepszego Steam Spy”, ale jak widać Valve nie zamierza dzielić się swoimi dobrami.

Źródło: https://www.pcgamer.com/valve-is-developing-tools-designed-to-be-more-accurate-and-more-useful-than-steam-spy/

Tagi: steam steam spy Valve