Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2018 16:03
Tempest 4000 z datą premiery. Atari odświeża tunelowy shooter
401V

Tempest 4000 z datą premiery. Atari odświeża tunelowy shooter

Atari coraz śmielej działa na rynku gier i firma po swoim powrocie zamierza odświeżać wielkie marki. Jednym z pierwszych projektów jest Tempest 4000, który oczywiście jest nową wersją kultowego i leciwego Tempest.

Tempest 4000 to tunelowy shooter hoot ‘em up, za który odpowiada LIamsoft, a dokładnie Jeff Minter. Mężczyzna miał okazję w 1994 roku pracować nad Tempest 2000, które oczywiście zostało stworzone na podstawie Tempest.

Tempest 2000 w Encyklopedii PPE.pl

17 lipca odbędzie się premiera Tempest 4000, który pod względem rozgrywki nie będzie znacząco odbiegał od oryginału. Zadaniem gracza jest kierowanie statkiem po tunelowych lokacjach i eliminowanie pojawiających się przeciwników oraz zbieranie kolejnych broni.

Tytuł charakteryzuje się wielką dynamiką, wpadającym w ucho retro soundtrackiem oraz rozdzielczością 4K. Twórcy stworzyli trzy tryby oraz 100 unikalnych poziomów geometrycznych, które zostały obładowane różnorodnym uzbrojeniem oraz power-upami.

Poniższy zwiastun jest w zasadzie najlepszą prezentacją Tempest 4000 – gracze mogą liczyć na dynamiczną akcję przepełnioną dobrą muzyką, a to wszystko zostanie jeszcze ubrane w klasyczne szaty.

Mamy wśród czytelników fanów marki Tempest, którzy czekają na najnowszą część?  

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: